Skocz do zawartości

[Pomoc w zakupie] Rower szosowy Merida Reacto 300


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić używany, znalazłem na aukcji internetowej. Sprzedający podesłał mi link do specyfikacji: https://www.bikko.pl/rower-szosowy-merida-reacto-300-2017-xs-24671.html

Szukałem opisu na stronie Meridy, bo ten jest jakiś nieprecyzyjny, ale ten model nie jest już chyba dostępny.

Sprzedający podał mi rozmiar jako L. Nie wiem czy jest wskazany dla mnie, boję się że zawisnę na ramie podczas postoju ?


1. Uprzejmie poproszę doświadczonych kolegów o pomoc, czy ten rozmiar będzie dla mnie odpowiedni (jestem laikiem w tym temacie).

Mam 174 centymetry wzrostu. Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś moje parametry to proszę napisać, niezwłocznie dostarczę. 

Rozmawiałem ze sprzedającym, rower ustawiony na wzrost 183. Napisał mi: „Szczerze to nie jest problem można skrócić mostek i zmienić off set sztycy co jest możliwe w tej sztycy i tym rowerze oraz wysunąć siodełko.”

 

2. Czy cena (2900,00) tego rocznika jest odpowiednia? Mogę podać link do aukcji (jeśli wolno na tym forum). Poniżej informacje uzyskane z rozmowy ze sprzedającym:

”co do osprzętu kompletna tiagra 2x10 z wyłączeniem korby która jest od fsa, sztyca i cały widelec łącznie z rurą sterową carbon. Lemondka to model z decathlonu około 200 zł co do siodełka dorzucam oryginalne zdemontowane zaraz po zakupie, wiadomo nie każdemu pasuje oryginalne, pedały to shimano spd plus platforma”

”rower jest w stanie idealnym nawet łańcuch, kaseta i korba nie mają zbytnich śladów użytkowania, tak samo jak stan owijki czy opon, w zasadzie można powiedzieć ze rower jest nie używany a testowany”

3. Czy dopytać jeszcze sprzedającego o jakieś szczegóły? Poproszę o doradzanie o co jeszcze warto zapytać.

Dodaję zdjęcia z aukcji.

96B8F082-BFD4-4B3A-A1C6-EE14CA28DF66.jpeg

6572CC9B-2E8A-42F9-97FF-D2450F962120.jpeg

0878C0C0-2DEB-4FEF-81B2-4CE5EA327780.jpeg

2214A8B3-0B94-464C-A359-131E4419D1BA.jpeg

51B761D1-BEFA-4973-A739-62DEA123B72C.jpeg

EC8B540F-9890-42B1-AA4A-256373249985.jpeg

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A więc za duży.

Czyli na moje 173 też S/M szukać? A czy mogę się kierować długością rury podsiodłowej i tej drugiej poziomej ? Jakie długości będą odpowiednie dla mojego wzrostu?

I chyba przekrok jest też ważny ale nie wiem gdzie się go mierzy na rowerze. Mój to 80cm.

Czasami producenci podają rozmiar ramy jako 52, 54... albo S, M, L... Czy  te wymiary w centymetrach są równoważne dla liter? Np. M to 52 a L to 54. Czy raczej różnie u wybranych producentów i lepiej kierować się centymetrami?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...