Skocz do zawartości

TourdePolska 2020 - relacja z mojej wyprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w ubiegłe wakacje wybrałem się na wyprawę po Polsce. Przebieg wyprawy również nagrywałem.

Niestety umiejętności vlogowania okazały się bardzo małe. Byłem trochę nieśmiały przed kamerą, ale dzień po dniu ta presja schodziła, lecz niestety doszły problemy natury technicznej... Zapomniałem włączyć w kamerce stabilizację obrazu, więc obraz lata we wszystkie strony i nie pomyślałem jakie spustoszenie dla mikrofonu może zrobić wiatr. Przeglądając nagrane materiały i ich jakość, a także "moje gadanie głupot" chciałem cały temat porzucić, ale pomyślałem: a co mi szkodzi? Będzie co będzie, najwyżej ludzie nie będą oglądać, a może z drugiej strony komuś taki materiał się spodoba. Wyciąłem więc co się dało...

I tak oto, chciałbym wam przedstawić mini serial z mojej 6 dniowej wyprawy.
Dodam, że uczenie się na błędach, dało mi dużą wiedzę, dzięki czemu jakość materiałów, dźwięku, sposób nagrywania i przedstawiania tego, ZNACZNIE POPRAWIĘ podczas kolejnej wyprawy, którą planuję na wakacje 2021 (o ile oczywiście uda się ją zorganizować).

Zapraszam zatem do obejrzenia 1 odcinka i jednocześnie proszę o wyrozumiałość i wybaczenie masy błędów. Może komuś materiały się spodobają :) Kolejne odcinki pojawią się na dniach. 

ETAP #01 - Sobków - Starachowice - Radom - Warszawa (251 km)

https://youtu.be/3C_Z7EQynSU

Odnośnik do komentarza
  • nbk zmienił(a) tytuł na TourdePolska 2020 - relacja z mojej wyprawy

Nie przejmuj się kwestiami technicznymi (na początku), z czasem wszystko ogarniesz i będzie coraz lepiej. Szumem podczas jazdy też się nie przejmuj, da się go zniwelować zewnętrznym mikrofonem krawatowym z futrzakiem, albo futrzakiem założonym bezpośrednio na mikrofon w kamerze, ale to też z czasem ogarniesz. Albo i nie, bo takie nagrania "z ręki" dają sporo autentyczności ?

Kręć, kręć, kanały z vlogami z jazdy znajdują na YT spore grono widzów ?

Odnośnik do komentarza

Na kanale pojawiła się relacja z 2 dnia, także zapraszam... Materiału nie ma zbyt dużo, gdyż wręcz nagrywałem tego dnia na siłę. Byłem sfrustrowany warunkami pogodowymi - wiecie jak to jest: Lipiec, a temperatura nie dochodzi do 15 stopni, do tego mocny wiatr, który nie dość, że utrudnia jazdę to jeszcze powoduje, że odczuwalna temperatura to 5 stopni i do tego przelotne opady. Tak więc miałem gorszy dzień, trasa była fajna, ale kompletnie nie miałem chęci do nagrywania, więc nie boję się powiedzieć, że to najgorszy film z tego wyjazdu. Nie mniej jednak zapraszam do zobaczenia i... czekajcie na 3 odcinek. 3 dzień był zdecydowanie najlepszy ?

ETAP 2: Warszawa > Nasielsk > Ciechanów > Mława > Iława > Malbork (302 km)
TourdePolska 2020 #02: Warszawa - Malbork (302 km) - YouTube

Odnośnik do komentarza

Niezłe objuczenie ? Jaką masz całkowitą pojemność toreb i jakiej marki? Ile czasu już jeździsz na stożkach CSC i jak oceniasz?
Akurat wszystko tereny mi znane. W Ciechanowie bywałem co roku na wyścigach, w Iławie się ścigałem wokół jeziora. Z Malborka jechałem raz do Krynicy Morskiej. Fatalnie to wspominam. Ruch jak cholera, kultura jazdy kierowców z tej okolicy tragiczna. Tamtędy już bym nie jechał. Natomiast pętelka po wysocczyźnie elbląskiej super. Jechaliśmy krótką pętelkę Elbląg - Frombork - Tolmicko - Suchacz (chyba najlepsze podjazdy w północnej PL)  - Elbląg.

@IgorK Z mojego researchu wynika że trzeba chyba jednak kupić GoPro, nawet używane. Sam mam Xiaomi Yi i jest to badziew. Kamera musi mieć swój ekran LCD bo inaczej jest problem żeby nią zarządzać. Zarządzanie urządzeniem z telefonu okropnie mnie wkurza, dlatego pozbyliśmy się Wahoo, którego kolega nbk używa. Być może Xiaomi Yi 4k z LCD jest lepsza. Osobiście nie chciałbym wydawać więcej niż 500 zł na kamerę. Ale za 500 to w zasadzie tylko używki. Problemem tych kamer jest zawsze długość życia baterii, która jest bardzo krótka. Więc jak ktoś chce kręcić przez cały dzień to kamera musi umożliwiać wymianę baterii lub podpięcie power banka. Dla mnie rozdzielczość 1/2 HD, 1280x720 wystarcza. I tak YT to takiej zwykle skonwertuje.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, IgorK napisał:

Jakiej kamery używałeś? Zastanawiam się nad zakupem. Na co zwrócić uwagę? Co jest istotne? Zamierzam używać jej w MTB i na szosie. Jakieś sugestie?

Ja nagrywałem kamerą Lamax X8.1 Sirius. Szału nie ma, du** nie urywa, ale tragedii nie ma ? Później (po wszystkich odcinak z wyprawy) wrzucę jest film z trasy Katowice - Warszawa, którą zrobiłem na koniec sezonu. Tam przynajmniej miałem włączoną stabilizację obrazu to będziesz mógł ocenić jak to wygląda (ale wtedy kąt widzenia jest zauważalnie węższy). Zgadzam się jednak z @jajacek, że GoPro to bez dwóch zdań najlepszy wybór albo! Jeżeli ma się jakiś fajny telefon z wyższej półki to teraz są tam ultraszerokokątne obiektywy i nagrywa to super (będzie jedna wstawka w 4 odcinku z mojego smartfona).

7 godzin temu, jajacek napisał:

Niezłe objuczenie ? Jaką masz całkowitą pojemność toreb i jakiej marki? Ile czasu już jeździsz na stożkach CSC i jak oceniasz?
Akurat wszystko tereny mi znane. W Ciechanowie bywałem co roku na wyścigach, w Iławie się ścigałem wokół jeziora. Z Malborka jechałem raz do Krynicy Morskiej. Fatalnie to wspominam. Ruch jak cholera, kultura jazdy kierowców z tej okolicy tragiczna. Tamtędy już bym nie jechał. Natomiast pętelka po wysocczyźnie elbląskiej super. Jechaliśmy krótką pętelkę Elbląg - Frombork - Tolmicko - Suchacz (chyba najlepsze podjazdy w północnej PL)  - Elbląg.

Torba podsiodłowa to popularny na aliexpress Rockbros o pojemności 14l; torba na ramie to AUTHOR A-R260 ProLong (5l); dodatkowo mała torba na telefon i powerbank; a na lemondce zwykły plecak o poj. 10l.

Na kołach CSC przejechałem 11 tyś. km. Mogę się o nich wypowiedzieć w samych superlatywach. Centrowałem je póki co raz - po 8000 km i była to kosmetyka. Dodam, że są to ultralighty, więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich wytrzymałością. Wjechałem nimi w milion sporych dziur i bez problemu sobie poradziły. Moja waga to 69 kg. Także jestem bardzo zadowolony. Tylko to hamowanie... No ale tak to jest przy karbonie i hamulcach szczękowych, w szczególności w deszczu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...