Skocz do zawartości

Trek 4400 2008 czy warto go modernizować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji, że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i życzyć przede wszystkim zdrowego lepszego Nowego Roku!!.

Wracając do tematu mam następujący dylemat. Posiadam  od nowości Treka 4400 z 2008 roku. Wizualnie rower prezentuje się bardzo dobrze (jak na swoje lata) niestety jego osprzęt już szwankuje (przerzutki nie działają dobrze, kaseta do wymiany) opony łańcuch nie był w nim wymieniany od nowości. Generalnie nic w nim nie wymieniałem od 2008 roku. Rower ten nie zrobił też bardzo dużego przebiegu (kilka lat stał). Zastanawiam się czy warto dokupić do neigo lepszy osprzęt ( być może zostawić tylko rammę?), wymienić opony itd, czy lepiej kupić coś nowszego z lepszymi hamulcami i kołami 29 cali (w Treku mam mniejsze). Budżet na nowy to około 2500 max  maxów 3000 zł. Rower będzie użytkowany 50/50 ścieżki rowerowe, szutrowe ścieżki leśne itp. Z góry dzięki za wszelkoie info. 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,
takie elementy jak kaseta, łańcuch, opony - zużywają się w naturalny sposób w każdym rowerze. I wymienia się je, niezależnie czy rower jest warty 200 zł, czy 20.000 zł ? Chodzi mi o to, że na to nie ma co żałować.

Przerzutki? Może to kwestia wymiany linek i pancerzy (najlepiej od razu także w hamulcach) i regulacji. Jeżeli rower większość czasu stał i mało jeździł, to może wystarczy wymienić mu elementy, które się zużyły + zrobić generalny przegląd ze smarowaniem (piasty, stery itd.) i będzie śmigał dobrze kolejne 10 lat.


Kwestia przekalkulowania ile musiałbyś w niego teraz włożyć, żeby był w dobrym stanie, bo jeżeli to byłoby dajmy na to 300-400 zł, to bym się nie zastanawiał. Chyba, że w rowerze jest więcej do roboty, ale to już musiałbyś sam ocenić albo w serwisie.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź i cenne rady :). Dziś rower jedzie na gruntowny przwegląd serwisowy i wymianę część, o których wspomniałeś plus to co serwis uzna za zużyte ? Zdecydowałem rower reanimować, mam do niego sentyment,  o  nowym jednośladzie pomyślę w przyszłym roku. Teraz panuje lekkie wariactwo z dostępnością no i ceny poszybowały mocno w górę, może za rok bedzie lepiej. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...