Skocz do zawartości

Ridley czy Canyon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  . proszę o poradę, może ktoś ma któryś z tych rowerów. A mianowicie zastanawiam się nad wyborem jednego z dwóch rowerów:

1. Ridley Kanzo Adventure na grx 2x11

2. Canyon grail CF SL 8.0 grx 2x11

Byłem zdecydowany na Ridleya ,ale w paszporcie roweru i w instrukcjach firmy Ridley jest wyraznie napisane ,ze waga rowerzysty to max 95 kg. Ja mam teraz 105 ale bywa i 110. 

Canyon tez mi sie podoba i tam juz waga jest do 120 kg (tak znalazlem gdzies na ich stronie)

I tu nasuwa mi sie pytanie , czy faktycznie jak sie przekroczy podaną wage to z ramą moze sie dziać cos niepokojącego( obydwie te ramy sa karbonowe). 

Tylko w Treku ponoć ramy mają w paszporcie obciazenie do 135 kg. Ciężko cos wybrac, przeciez nie kazdy jest kolarzem szosowym i nie kazdy waży 65-75 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza

To może kanzo fast??? Tam masz co prawda groupset 1x11, ale load ramy to 110 kg. Ja mam z kolei 3 typy. Canyon grail 8 cf slx di2, albo orbea terra m20i na grxie, albo kanzo fast od ridleya na di2 classified.  Pierwsze 2 są na zestawie 2x11, a Kanzo na 1x11. W Kanzo zawsze można blacik dokupić 31T, bo w classified jest w standardzie 48T no i lewa klamka na di2 2x, a zatem extra koszt. W grail jakoś nie podoba mi się tylko kierownica, choć tę pewnie da się zmienić.. sam jestem w kropce ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...