Skocz do zawartości

Licznik do 500/600zl


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy trochę podobne zastosowanie. Młody miał Garmina 1000 ale zgubił na wyścigu. Teraz będzie miał 1030. Natomiast do czasówki potrzebuje coś mniejszego. Prezes klubu obiecał mu Wahoo. Gdyby nie to, to pewnie bym mu kupił jakiś mało używany 520 lub 820. 130 to kompletnie mi nieznany model. Nie znam nikogo kto używa.  Warto sprawdzić czy się łączy z wszystkimi używanymi czujnikami i czy ma profile na więcej niż 1 rower. Decathlon ma Brytona za 250 zł jakby co.

Odnośnik do komentarza

Mam Garmina 130.  Wcześniej miałem Garmina 25. Plus zegarki fenixy.

Jeśli tylko środowisko aplikacji garmina Ci odpowiada to jest to dobry wybór.

Kupiłem 130-kę na aliexpress za około 420 PLN (nowy) + chińczyk dorzucił silikonowe etui i folię na ekran. Przyszło to w ciągu dwóch tygodni. Więc tu plus.

Minusem to że nie ma gwarancji (przynajmniej od sprzedającego, bo do chin raczej nie wyślę na gwarancję) , chyba że Garmin Polska podejdzie do tego jak do kupowanego w Polsce. Garmin jest znany z dobrego podejścia gwarancyjnego, ale czy aż tak dobrego to nie wiem. Mimo wszystko cena dobra i zaryzykowałem. Mam go już pół roku i wszystko ok.

Co do samego urządzenia, małe, lekkie, poręczne. Nie ma map (ale mi są one nie potrzebne). Dobrze współpracuje z czujnikami kadencji czy prędkości. (nawet tymi no name z chin). Czas działania około 12-15 godz. (zależy od tego czy jeżdżę z GPS czy na samym czujniku). Pracuje stabilnie, nie zrywa sygnału. O innych parametrach nie będę się rozpisywał bo wiele jest testów w internecie. Pulpity które wyświetlają dane możesz sobie poustawiać pod siebie więc tu ok. Stary EDGE 25 zmieniłem bo na małym ekranie mieściły się tylko 3 dane, tu jest chyba do 7 czy 8. Generalnie za tą kasę polecam. Ja jestem zadowolony, a więcej funkcji (przynajmniej na razie) mi nie potrzeba. Oczywiście jest to podstawowy licznik Garmina ale spełnia stawiane mu wymagania. Licznik kupowany w Chinach ma tylko dwa języki (angielski i Chiński). Być może można dograć polski (ale trzeba mieć plik z oprogramowaniem na Europę, lub plik wsadowy języka) i trzeba się pobawić w podmianę. Ja nie znalazłem więc został angielski. Aktualizacje oprogramowania oczywiście wgrywają się automatycznie po sparowaniu z telefonem i nie ma z tym problemu.

Ten chińczyk od którego kupowałem nie ma już 130 a tylko 130+ która jest prawie 3x droższa (więc nie bardzo się opłaca).

Ale czy u chińczyka czy w Polsce powinieneś znaleźć w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

Kupowałem kiedyś Garmina z Hongkongu. Był rok gwarancji na niego podobnie jak z USA czy obecnie z UK po Brexicie. Wszystkie kupione w UE 2 lata. Wczoraj przyszedł akurat do mnie 1030, którego kupiłem we Włoszech, nówka ze sklepu. Cena 348 Euro plus przesyłka DHL 9,90 Euro. Więc warto poszukać w Europie, np. przez Ebay. Dla porównania w polskich sklepach 2050 zł. Używanego Edge 520 idzie kupić za ok. 500 zł. Jeśli jest na gwarancji to może warto? Edge 130 w Decathlonie obecnie 600 zł. Decathlon ma też taki z ANT+
https://www.decathlon.pl/p/licznik-rowerowy-gps-bc900/_/R-p-168808?mc=8487158

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...