Skocz do zawartości

Rower do 16 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystajcie ze wskazanego kalkulatora. On uwzględnia elementy budowy anatomicznej, których nie bierze się pod uwagę, oprócz wzrostu i przekroku. Dwóch ludzi o tym samym wzroście i przekroku a jeden ma bardzo krótką szyję i dłuższy tułów a drugi odwrotnie. I jeden będzie potrzebował dłuższą ramę a drugi krótszą. Wzrost i przekrok to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza

I to jest dobra droga. Niektóre warszawskie sklepy też oferują bike sizing przedzakupowy. Jak się wydaje tyle pieniędzy to należy mieć pewność że wybraliśmy właściwy rozmiar. Pierwsza porządną szosę (nie licząc Rometa za młodu) kupiłem w rozmiarze 55,5. I męczyłem się z nią okrutnie parę lat. Raz z powodu rozmiaru a dwa z powodu kiepskich właściwości amortyzujących aluminium. Dopiero przesiadka na Roubaix spowodowała banana na gębie i brak dolegliwości kręgosłupa. Ale coś mi tam z biodrami i stopami nie pasowało. Po kilkunastu latach jazdy trafiłem na bike fitting do kolegi. I byłem głupi że nie wcześniej. Mój syn jest na bike fittingu co roku. Zawsze są jakieś drobne korekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...