Skocz do zawartości

Rower do 16 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie prowadziliśmy z kolegą długą debatę na prv i stanęło na Roubaix Comp z Czech po który pojedzie osobiście.
https://www.specialized.com/pl/pl/roubaix-comp/p/154469?color=227341-154469&searchText=94419-5249

Akurat w moim otoczeniu prawie same Roubaix ? Ja mam SL3 Comp. Mój najlepszy kumpel taki sam. Kolega, który dziś do mnie dzwonił Roubaix Elite z nowej serii, jeszcze dwóch Roubaix SL4 i jeszcze jeden kolejnego nowego Roubaix Elite.


To jest bardzo fajny model:
https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-specialized-roubaix-comp-shimano-ultegra-di2-2020-ostatnie-sztuki-p-6158.html?gclid=CjwKCAiAq8f-BRBtEiwAGr3DgYrCI62-mmSt_MM78JAqnFuD9Pb6z5sO84lIrGblCFGvci_aVjuAHhoCM2UQAvD_BwE

Każdy Roubaix jest komfortowy. Nowe modele z amortyzatorem FutureShock bardziej niż stare. W kwestii nie psucia się to im bardziej skomplikowany model i im więcej hydrauliki, tym więcej zawodnych elementów i tym droższe koszty utrzymania roweru. Ultegra Di2 jest wyśmienitym systemem elektrycznym, działającym po kablach i tam się raczej nic nie psuje. Mamy w domu dwa Spece Tarmac na UDi2 i zero problemu z nimi. FutureShock bywa że raz na jakiś czas wymaga przeglądu lub naprawy. Kolega co jeździ 20k km rocznie zajechał już 3 sprężyny. Hamulce hydrauliczne raz na jakiś czas się zapowietrzają i wymagają serwisu. Ale są to drobne, nic nie znaczące sprawy w porównaniu do banana na twarzy jaki będziesz miał każdorazowo jadąc na tym wspaniałym rowerze.

Odnośnik do komentarza

W Di2 można zaprogramować Synchro Shift czyli żeby np. zrzucił na małą tarcze automatycznie jak przejdziemy na ostatnie koronki. Łańcuch w Di2 nie spada. A nawet jakby spadł to są sposoby żeby wszedł z powrotem bez zsiadania z roweru. i to jest wielka przewaga Di2 nad mechaniką. Natomiast jak jeździsz Diverge w terenie i masz z tym problemy to proponuję wymienić tylną przerzutkę na Shimano GRX ze sprzęgłem napinającym łańcuch. Pod warunkiem, że masz napęd Shimano.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...