Skocz do zawartości

Prosta kierownica w szosie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Kupiłam tanio Tribana 100 z barankiem, fajnie mi się nim jeździ po mieście i na niezbyt długie trasy szosowe pod miastem, ale nie polubiłam się z kierownicą szosową (krótkie palce uniemożliwiają mi też pewny chwyt na klamkach, a w tym rowerze regulacji brak). Chciałbym więc jakoś budżetowo wymienić kierownicę na prostą. Kierownicę już mam, ale pojawia się kwestia klamek hamulcowych. Znalazłam Shimano claris BL 2400 oznaczone jako klamki szosowe do prostej kierownicy, ale są trochę drogie więc zastanawiam się czy zwykłe klamki v brake dadzą radę?

Na przykład te 

https://www.decathlon.pl/p/para-klamek-hamulcowych-typu-v-brake/_/R-p-314?mc=6318775

Szukając na forach widzę, że niektórzy ich używają ale mówią, że siła hamowania jest wtedy inna. Czy ktoś ma z tym doświadczenie i mógłby doradzić?

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza

Zwróć bardziej uwagę na to by klamki były aluminiowe a nie z tworzywa. Niektóre klamki są dostosowane też do hamulców Cantilever - mają jakiś trzpień który trzeba  przełożyć by niby lepiej hamowało. Ale to wyższa szkoła jazdy tj. żeby poczuć różnicę ustawień. Najlepsze rozwiązanie, kup używane, markowe (Shimano) klamki i będzie ok. Różnica w użytkowaniu dotyczy obsługi tj. iloma palcami się hamuje. 3 palce dla klamek bardziej turystycznych, 2 MTB. Tu już musisz sama zdecydować. I niestety jest tak, że jak chcesz klamki z danej grupy (czyli z napisem np. Sora, Tiagra) no to jest po prostu drożej. Snobizm.  

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłam używane klamki pod cantilever, linki i pancerze wymagały tylko przycięcia. Manetka w tribanie jest osobna i można ją normalnie założyć na prostą kierownicą. Całość wyszła niecałe 50 zł (gdybym miała narzędzie do przycięcia linek to byłoby tylko 30 za klamki, ale nie miałam więc zapłaciłam 20 w serwisie za ten drobiazg). Kierownica używana 8 zł, gripy 10. Całość prezentuje się tak:

 

IMG_20201129_162900.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...