Skocz do zawartości

rozwalona obręcz indiana storm x7


Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie zmieniam ? Dojechały już do mnie koła Fulcrum Red Zone 500. Sprzedają się też jako Fulcrum Red Zone 5. Waga 1850. Dałem 700 za używki w dobrym stanie z zajebistymi, prawie nowymi oponkami Conti Race King Racesport 2.2 ważącymi na mojej wadze 520 gram. Ale nie skumałem że to są koła pod Centerlock więc moje tarcze nie pasują i muszę dokupić tarcze. Kupiłem je, bo mają opinię pancernych i mam bardzo dobre doświadczenia z Campagnolo i przetarte ścieżki serwisowe jakby co. Są na łożyskach maszynowych kosztujących 40 zł.

Jak robiłem przegląd kół, to poniżej 1000, nowe z sensem bardzo ciężko kupić. Myślałem nad używkami DT Swiss X1700 ale się cholernie cenią i chodzą powyżej 1500. A to już jak dla mnie przesada, do roweru na którym się nie ścigam. DT 1900 mają bardzo dobre opinie i znam nawet ludzi co się na nich ścigają. Są stosunkowo pancerne a na takich cechach mi zależy bardziej niż na wadze. Jakbyś namierzył koła warte uwagi robiąc research to daj znać. Bo muszę kumplowi kupić kółka właśnie pod 12x142.

Odnośnik do komentarza

Wychodzę z założenia, że aby kupować coś używanego, powinno się chociaż trochę na tym znać. Ja się nie znam ? Nie mam żadnego doświadczenia z lepszymi podzespołami, nie byłbym w stanie określić, w jakim stanie są używane koła, więc raczej na nowy sezon sięgnę po nowe koła. Na zimę starczą mi moje kowadełka. Ba, ostatnio specjalnie dobierałem drugi bidon, aby robił za dodatkowe obciążenie w czasie treningów ? Bidon to co prawda tylko 0,8 kg, ale jakby do bidonu wrzucić ołów, to 750ml bidon ważyłby ok 8 kg ? Tak na poważnie, raczej nie ma sensu dociążanie ramy (choć korci), bo jeszcze sobie uszkodzę mocowanie do bidonu. Na GCMB kiedyś w ramach dociążenia kół zamiast powietrza dawali wodę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...