Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze rowera MTB (budżet 4000zł)


Rekomendowane odpowiedzi

SLX 11-36: 11-13-15-17-19-21-24-28-32-36
Deore CS-HG500: 11-13-15-18-21-24-28-32-37-42

W 11-42 zamiast koronek 17 i 19 masz jedną 18. Dalej jest to samo. Po szutrach czy kawałkach asfaltowych trochę gorzej ale że tragicznie to bym tego nie nazwał. Dopiero na szosie byłoby nie do przyjęcia. Jak nigdy nie zmieniłem na 11-42 mając 10x. Nie było takiej potrzeby. Mając 22x36 podjeżdża się wszystko. Mając 24x36 prawie wszystko.

22x36 = 0,61 = 30x49 w napędach 1x12 albo 32x52
24x36 = 0,67 = 30x45 albo 32x48

Odnośnik do komentarza

Ludzie głupoty piszą. SLX funkcjonalnie i wagowo to to samo co Deore M6000. Nawet instrukcja obsługi jest wspólna. Zyskujesz jedna koronkę. Ja tam mam teraz XT/XTR 2x11 z kasetą SLX 11-42 i korbą 36x26 i nie widzę specjalnie różnicy w porównaniu do XT/XTR z 38x24 i 11-36, który miałem poprzednio jeśli chodzi o napęd. Najbardziej mi się podobał napęd z korbą 36x22 i kasetą 11-36. Raz że kaseta była cała stalowa więc trwalsza i tańsza a dwa że na 22 wszystko się podjeżdżało bez problemu. Jedna koronka w mtb różnicy nie robi. Chyba że ktoś się ściga co tydzień ale to raczej nie są modele wyścigowe.

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry. Nie chcę zakładać nowego tematu. Szukam roweru do miasta, na dojazdy do pracy, ale i do lasu typu Narodowy Park Kampinowski. Mam świadomość, że każdy rower się nada na tego typu rekreacyjne przejażdżki zaczynąjąc od crossowych, ale wytypowałem jako uniwersalny mtb 29" oraz gravel. Jeśli chodzi o mtb 29" w zakładanym budżecie do 4000 zł przeczytałem dużo różnych tematów i opinii, więc mam jakieś typy. Bardziej intryguje mnie kwestia graveli, ale z prostą kierownicą i idąc tym tropem znalazłem rower zagadkę Marin DSX 1 https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-dsx-1

jajacek widzę, że dużo się udzielasz, co sądzisz o tym rowerze?

 

Odnośnik do komentarza

Rower typu gravel nie nadaje się w teren w którym jest dużo korzeni, zjazdów i podjazdów. A taki jest w KPN. Głównymi szlakami przejedziesz bez przyjemności latem bo wtedy same piachy. Wiosną i jesienią będzie lepiej. Najbardziej malowniczymi szlakami będzie męka.

Fitness/gravel z prostą kierownicą jest dobry do miasta. Jeżdżę takim po bułki do sklepu. Jak chcesz dobry rower do KPN to kup MTB 29 cali z napędem 2x. Indiana Storm X7 to obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny w tym budżecie.

Gravel z prostą kierownicą to dla mnie bzdura. Ale może się nie wyznaję w nowych trendach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...