Skocz do zawartości

Zapięcie - na klucz czy szyfrowe


Rekomendowane odpowiedzi

A byłem przekonany że będzie dzięki za swojej konstrukcji niewiele słabsze od u-locka. Ale skoro to zamek jak wnioskuje z Twojej odpowiedzi jest tu słabym ogniwem, to tak samo będzie i w u-locku. 

Ale generalnie chcę kupić coś wygodnego w transporcie, do zapięcia roweru okazyjnie pod sklepem, żeby właśnie jakiś przypadkowy gnojek nie rozbroił byle kombinerkami. Na Tribana przypuszczam nikt nie będzie planował jakiegoś skoku stulecia ;-). I stąd też pomysł z szyfrem, nie zgubię klucza, nie trzeba go wozić ani o nim pamiętać, i pytanie czy przy tej "klasie" zapięcia za sto kilkadziesiąt złotych można już liczyć że zamek szyfrowy nie będzie istotnie gorszy od klasycznego.

Odnośnik do komentarza

W tych zapięciach składanych można podważyć zapadkę od wewnątrz i łatwo otworzyć. Można też sprzeciąć szczypcami do metalu o bardzo długiej dźwigni w czasie poniżej minuty.

Jeśli chodzi o u-locka to zamek położony centralnie w u-locku podwójnie ryglowanym jest trudny do sforsowania. I o ile stal jest hartowana a nie to najtańsze gówno jakie jest w Abusie, to nie da się przeciąć szczypcami/przecianakami do metalu o długiej dźwigni.

Co do szyfrowych się nie wypowiem. Moje u-locki OnGuard Pitbull i Knog Boucer mają ślady ataku ale nie zostały sforsowane. Mojego kumpla też.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...