Skocz do zawartości

Black Friday 2020


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jajacek napisał:

W tym roki straszne braki towaru. Więc spodziewam się że obniżki tylko jeśli komuś zostały niechodliwe rozmiary typu XS i XXL

Ale rok temu promocje (najczęściej 25%) dotyczyły przyszłorocznych roczników, nie tylko tego co się nie sprzedało. Można było zamówić nowe modele w cenie -25%. Tyle że obecny rok jest nietypowy z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, że w zeszłym roku o tej porze można było liczyć na 10-15% rabatu do końca roku, ale właśnie w Black Friday, tj. w piątek i sobotę dawali 25% i tylko w te 2 dni. Kumpel kupił Cube Attention SL, model przyszłoroczny za 3000, który katalogowo kosztował 4000, więc gra warta świeczki. I mowa jest właśnie o nowych modelach na przyszły rok. Ale w tym roku widzę, że ceny tegorocznych roczników są raczej sztywne, mało jest wyprzedaży. W zeszłym roku już w sierpniu ceny zjechały. Nastawiałem się, że coś sobie kupię trochę wypasionego w atrakcyjnej cenie właśnie w ten BF, ale nie wiadomo jak to będzie.

Odnośnik do komentarza

Zwykle od połowy sierpnia lub początku września jest taniej. Teraz nie dość że Covid to jeszcze znaczny spadek wartości złotówki. Jak co roku świetne ceny na Średniej klasy rowery z Media Expert. Np. Indiana Storm X7. W zeszłych latach dużą popularnością cieszyły się Kellys Gate i Spec Chisel. Jeśli chodzi o rowery to jestem zabezpieczony. Najwyżej mógłbym młodemu kupić lepszą przełajówkę lub gravela niż ma.

W tym roku zapoluję na komponenety. W z zeszłym roku kupiłem manetki XTR za 250 zł. Parę rzeczy by mi się przydało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czarny Piątek to w Polsce zawody kto kogo wydyma. Czy klient sprzedawcę, czy odwrotnie (najczęściej). Śledzę od września różne oferty i jakiś miesiąc temu zaczęli podnosić ceny, hehe.

Np tutaj

https://www.wojczal-bike.pl/en/carbon-wheels/dt-swiss/dt-swiss-rrc-65t-dicut-tubular-carbon-wheelset-1405g

Teraz 5117, we wrześniu jeszcze było 4499:

https://www.facebook.com/commerce/products/3465968680080260/?ref=page_home_tab&referral_code=page_shop_card

Na fejsie zapomnieli zmienić ?

Odnośnik do komentarza

Jakoś mnie to nie dziwi. Ja będę polował na parę rzeczy ale raczej nie w polskich sklepach. Jakbyś chciał coś DT to mam kontakt do gościa co mieszka w Obornikach i pracował w fabryce DT. I ma czasem coś w dobrych cenach. Jak szukasz lekkich karbonów do szosy to możemy założyć nowy temat i podzielę się wiedzą. A trochę się doszkoliłem.

Młody zgubił Garmina na wyścigu i trzeba mu kupić nowego. !030 w USA wyprzedaje się po 299 USD. W europie na razie nie potkałem takich cen.

Jakbym znalazł SIDa Select+ w cenie ok. 400 Euro to bym wymienił moją Rebę.

Jakąś kamerką GoPro też bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Dnia 11.11.2020 o 12:11, jajacek napisał:

Jakbyś chciał coś DT to mam kontakt do gościa co mieszka w Obornikach i pracował w fabryce DT. I ma czasem coś w dobrych cenach. Jak szukasz lekkich karbonów do szosy to możemy założyć nowy temat i podzielę się wiedzą. A trochę się doszkoliłem.

Dzięki, ale już tydzień wcześniej udało mi się dostać nówki DT SWISS 65 pod szytkę - bębenek 240 na ceramice za 4 z hakiem, więc tragedii nie ma ?

Aktualnie taka promka mi wpadła w oko:

https://www.amazon.de/Campagnolo-Bora-Bright-Label-Zoll/dp/B07M9M6WHF/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=campagnolo+bora+wto+60&qid=1605256999&quartzVehicle=5-682&replacementKeywords=campagnolo+bora+wto&sr=8-5

Tubuless 60 pod bębenek Campagnolo.

Odnośnik do komentarza

Dobra cena. Mój młody jakiś czas jeździł na DT Swiss RC 55T. Powierzchnia hamująca pozostawiała trochę do życzenia. Zastanawiałem się nad tymi RC 65. Były na wyprzedaży w dt4you za 4k. Ale kolega, który je miał mi odradził. Twierdził że kiepskie hamowanie, przestrzały profil obręczy i słabo w bocznych wiatrach.

Zauważyłem że w FFWD naszego kolegi miały ten sam problem. Po paru sezonach ma w zasadzie koła do wyrzucenia lub regeneracji. Regeneracja powierzchni hamującej kosztuje 1600 zł na komplet kół. Ty mało ważysz i jeśli hamujesz prawidłowo to nie powinno to być dużym problemem.

Na razie mamy swoje Spece CL50 pod oponkę i Tufo Carbona 45 pod szytkę. Dętkowe są 150 gram cięższe. Tufo ważą 1550 bez szytek. Spece hamują znakomicie z klockami SwissStop Black Prince. W rowerze czasowym mamy Zippy z tą nową powierzchnią hamującą ShowStopper. Te hamują jeszcze lepiej.

Bedę dla młodego szukał lekkich stożków na zmienny, lekko górski teren. Muszą mieć dobre hamowanie na suchym i mokrym i stosunkowo niską wagę. Najlepsze hamowanie mają Zipp, Enve i Campagnolo. Enve u nas prawie nie występuje więc problem z częsciami. Pozostaje Zipp i Campa. Jeśli chodzi o Zippy to ostatnio czytałem że na najnowszych Firecrestach, gość przejechał do domu na samej obręczy i sądził że po nich. A okazało się że nic się im nie stało. Więc to byłby mój wybór gdyby nie cena. Ale młody był kolarzem nr 1 w PL do lat 17 i wygląda na to że ma szanse szanse dostać jakiś grant z Ministerstwa Sportu na sprzęt. Jeśli tak to pewnie skończy się na Zippach 303 NSW pod szytkę ważacych 1330 gram.

New-Firecrest-404-detail-1.jpg?v=1550685

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...