Skocz do zawartości

MTB do XC/Maratonów za 5/7 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam mtb do xc i maratonów. Budzet to okolo 5/7 tys. Moje typy rowerów to :

Orbea Alma H20 2020 1x12 eagle NX, RS Judy 

oraz 

Rockrider XC500.

Za tym drugim przemawia wszystko, lepszy osprzęt itd. Jednak to Rrockrider, niby nie parzy ale jednak niesmak pozostaje. Macie jakieś może jeszcze alternatywy w tej półce cenowej?

Odnośnik do komentarza

Ale tu nie bardzo jest co porównywać. XC500 ma Rebę, wycieniowaną ramę z Boost, przyzwoite heble, przyzwoite koła, napęd Sram GX i bardzo dobrą gwarancję. Do niego zestawiasz ramę rekreacyjną bez sztywnej osi, najtańszy powietrzny amorek, Sram NX, spowalniacze zamiast hamulców i problematyczną gwarancję. Jak dla mnie szkoda czasu na porównywanie.

Jak chcesz się ścigać to XC500, karbonowy XC900 (7500), używany aluminiowy Spec Chisel Expert (którego jestem posiadaczem), używany Spec Epic Comp Carbon. Jeszcze wchodzą w grę tanie karbony z Media Expert i podobno w Martes Sport wyprzedawali jakiegoś karbonowego Ghosta za dobrą cenę. W obecnych czasach nie kupiłbym do ścigania roweru bez sztywnych osi.

Odnośnik do komentarza

Co do używek się zgadza. Już dwa razy na nich wtopiłem. Ale na kolejnych już nie ? W przypadku roweru mtb, jak jest to rower po startującym zawodniku to lepiej się trzymać od niego z daleka. Ale ostatni mtb jaki kupiłem był potestowy (ze sklepu z gwarancją), gdzie widać od razu po stanie korby, amora i tylnej przerzutki ile był jeżdżony. I w ten nie musiałem inwestować nic ponad to co byłoby kosztem w przypadku nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.10.2020 o 13:18, jajacek napisał:

Co do używek się zgadza. Już dwa razy na nich wtopiłem. Ale na kolejnych już nie ? W przypadku roweru mtb, jak jest to rower po startującym zawodniku to lepiej się trzymać od niego z daleka. Ale ostatni mtb jaki kupiłem był potestowy (ze sklepu z gwarancją), gdzie widać od razu po stanie korby, amora i tylnej przerzutki ile był jeżdżony. I w ten nie musiałem inwestować nic ponad to co byłoby kosztem w przypadku nowego roweru.

To prawda jak widziałem jak prosi używają rowerów (co prawda zgodnie z przeznaczeniem) ale ten karbon tak strzela jak by się miał łamać tak pracuje. To tylko można popatrzeć, kumpel kupił taki rower wszystko o wymiany łożyska itd. 

Dnia 29.10.2020 o 09:09, Oskarr napisał:

Mam XC 100 z decathlonu, obecnie nie kupowałbym XC 500, wolałbym dołożyć 2k i kupić już XC 900. Za 2 k dostajesz karbonową ramę i lepsze koła.

Wracając do tematu, aż taka różnica miedzy 900 a 500? Warta jest tych 2 tys.?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...