Skocz do zawartości

Spec Diverge Rozmiar


Dom

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się wczoraj dokonać niemożliwego (choć wymagało to wizyty w innym mieście) - "przymierzyłem się" w sklepie do Diverga 61cm a nawet 64cm. I teraz mam problem. Model 61cm to Sport Carbon, model 64cm to Base Carbon (poza ramą wszystko do wymiany ?). Ja jestem zainteresowany kupnem Comp Carbon, który jest dostępny z jakiegoś powodu tylko w rozmiarach do 61cm (wyższy o jedno oczko Expert już normalnie jest dostępny w 64cm - rama ta sama tylko kolor inny no i oczywiście komponenty). Do tej pory myślałem, że te 61cm będą ok, ale jak się przejechałem na 64cm to jednak ten dodtkowy stack i rech robią różnicę. Reach można modyfikować mostkiem (teoretycznie), stack już mniej chyba. Mam 198cm i teraz nie wiem, czy zamówić sobie jednak Comp Carbon 61cm czy Sport Carbon 64cm (gorsza rama, brak swat, FS 1.5 zamiast 2.0 (zależy mi na tym lockoutcie trochę i na hydraulice), mniejsza korba (nie dużo, ale jednak na asfalcie może różnice zrobić), niby karbonowa sztyca, ale jednak nie ten Roval, który podobno na szutrach na dystansach ultra robi robotę). Na Experta mnie nie stać. To 61cm nie było złe, ale jednak 64cm wydawało się bardziej pasować... Co robić, jak żyć? ? 

Odnośnik do komentarza

Diverge i Roubaix bez lockoutu są z mojego doświadczenia bez sensu. Niestety Spec każe sobie bardzo słono płacić za ten pseudo amor i lockout. Jak ktoś jest skłonny dopłacić to inny temat ale IMO jest w tym więcej marketingu niż funkcjonalności. Jeździłem Diverge w karbonie ale chyba 2019 i jakoś mnie FutureShock nie przekonał. Ale nie jeździłem na FS 2.0 Ramy Speca zwykle mają taka gradację:
- najtańsze Base, Spor, Elit, Comp są zwykle z najtańszej wersji ich karbonu z widelcem z aluminiową rurą sterową
- Expert i Pro, wyższy model karbonu i widelec z karbonową rurą sterową
- S-Works najbardziej wycieniowany, najlżejszy ale też najbardziej łamliwy

Sądzę że przy modelu Diverge rodzaj karbonu ma mniejsze znaczenie bo nie jest to rower do ścigania. Co do wielkości trudno mi doradzić. Wegług sizingu Roubaix, 198 kwalifikuje się do ramy 63/64
https://www.livelo.cc/pages/3-fundamentals-of-correct-bike-size-specialized-roubaix

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...