Skocz do zawartości

INDIANA Storm X7


Rekomendowane odpowiedzi

SLX jest to w zasadzie 11-rzędowe Deore. Korby nie musisz wymieniać. Natomiast prawa manetka ma 10 klików do 11-rzędowej kasety. Wypadałoby ją wymienić na 10-rzędową Deore ale osobiście zmieniłbym na 10-rzędową XT. Bo ma funkcję szybszej zmiany biegów (Instant Release) niż Deore i SLX i można lecieć prawie po całej kasecie (Multi Release). Lewa manetka może zostać. Jakby co kasetę i łańcuch chętnie odkupię. Kasety sugeruję kupować SLX bo mają lepsze anodowanie niż Deore. Przerzutka tylna czy przednia przesuwa tylko wózek przerzutki. Nie posiada żadnej logiki. Odpowiada za nią manetka.

Odnośnik do komentarza

Hej @jajacek

nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem bo w x8 manetka jest 11 klikowa a nie 10 tak jak napisałes.

Dodatkowe słowo wyjaśnienia:

Ta wymiana na 10s miała by mieć miejsca po zużyciu oryginalnego napędu 11s wiec nie planuje odsprzedawac.

Dodatkowe 3 pytania:

  1. czy zmiana łańcucha na 10s po zuzyciu oryginalnego napędu 11s nie wymusza zmiany zebatek w korbie? Wydawało misie że łańcuch 11s jest cieńszy?
  2. Czy sa kasety SLX ale 10s? czy SLX jako takie wymusza 11s. Czy do jazdy rekreacja+ faktycznie potrzebuje kasety z lepsza anodazacją? Pewnie ta anodyzacja właśnie robi ta wyższą cenę o które pisałem.
  3. Czyli przerzutka nie ma "klików"? zawsze mi sie wydawało że przerzutka tez ma określona ilość klików.

 

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem pomysłu zejścia na napęd 10 rzędowy. Różnica w cenie łańcucha to z 10-20 zł, różnica w cenie kasety to jakieś 50 zł. Jak bardzo chcesz oszczędzać, kupujesz zawczasu 2 dodatkowe łańcuchy i rotujesz łańcuchy co 500-1000 km i kaseta spokojnie 10kkm wytrzyma. Wyjdzie taniej, niż wymiana manetki. Przerzutka tył ogarnie 10s i 11s, manetkę z przodu musiałbyś zmienić. Zęby w korbie są przystosowane do 10 i 11 rzędów. Obecnie są dostępne kasety 11s deore, zbudowane ze stali, koszt nie będzie dużo wyższy niż 10s. 

Odnośnik do komentarza

Manetka 11s ma 10 klików. Jak jesteś na pierwszej koronce i klikniesz 10 razy to na której będziesz?
Blaty 9/10/11s są kompatybilne. Łańcuchy 9/10/11s mają tę samą budowę. Różnią się grubością zewnętrznych blaszek.

Są kasety 10x Deore, SLX i XT

Przerzutka nie ma "klików". Przesuwa się zgodnie z systemem: na jeden klik manetki przesunięcie o ileś mm. Nie jest to system "na wprost" 1:1 do Shimano. Musi się przesunąć o grubość jednej koronki plus dystansu. Więc np. manetka na jeden klik daje 3,2 mm a przerzutka na to reaguje zgodnie z wbudowanym derailleur ratio, np. 1,15. Razem masz 3,2 x 1,15 = ok. 3,68. Dokładnie tu jest to wytłumaczone:
https://en.wikibooks.org/wiki/Bicycles/Maintenance_and_Repair/Gear-changing_Dimensions

Odnośnik do komentarza

byc moze niezbyt dokładnie szukałem ale na pierwszy strzał zobaczyłem nastepująca róznicę w cenach:

łańcuch:

10s ~60zł

11s ~150zł

kasety:

10s ~150zł

11s ~400zł

 

porównywałem te modele które sa oryginalnie w x7 i x8

Przyznam że faktycznie nie szukałem najtańszych opcji. Chodziło mi o szybkie porównanie kosztów wymiany w przypadku 10s i 11s i wziałem ceny z piewrwszych wyników wyszukiwania

stad moje pytanie bo ta różnica wydawała mi sie bardzo duża (~300zł).

Jeżeli różnica w cenie to faktycznie 60-70zł to faktycznie nie ma tematu.

 

Edit:

Sprawdziłem na popularnym portalu aukcyjnym

i cena kasety 11s SLX to 400-450zł natomiast Deore 10s to około 250zł

łańcuch HG701 to 117zł taki jak w x8 natomiast HG54 (w x7 jest KMC) to 80zł

Całkowita różnica to 200-240zł. Nie jest to moje 300zł ale tym bardziej nie jest to 70zł tak jak pisał @Oskarr.

Jeśli gdzie zle popatrzyłem to dajcie znac bo moze szukam złych produktów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Łańcuch co 5 tysięcy kilometrów w MTB... marzyciel ? Chyba, że tak jak piszesz - komuś się chce rotować łańcuchami i to nie co 1000 km, a raczej co 200-300.

Kaseta wymieniana co 20 tysięcy... też marzenie ?

I piszę to z perspektywy osoby, która nie ma mocnej nogi, jeżdżę kadencyjnie, czyli nie cisnę napędu za mocno. Okej, może nie jestem zbyt wielkim miłośnikiem czyszczenia napędu co kilka dni, ale tak czy owak te przebiegi są mocno zawyżone dla przeciętnego rowerzysty.

Odnośnik do komentarza

@lukasz.przechodzen

U kolegi jeżdżącego ze mną po tych samych trasach na zajechanie, napęd przeżył jakieś 4k km. SLX 2x11. Po tym przebiegu kaseta, łańcuch i duży blat korby szrot. Powiedzmy że koszt ok. 1000.

U mnie 1000-1200 km łańcuch przeżyje i obskoczę 3 łańcuchami jedną kasetę. Wyjdzie o 2 łańcuchy drożej niż u kolegi. Natomiast blat korby przeżyje mi jak sądzę 3 kasety czyli 9 łańcuchów. U mnie będzie to ok. 10k km. Ale też zmienię sobie zajechane koronki za stówę, bo zajeżdżam tylko małe.

Z grubsza kosztowo wyjdzie na to samo. Trochę będę do przodu. Też nie jestem czyścioszkiem rowerowym :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2020 o 11:53, jajacek napisał:

W tej cenie nie ma konkurencji. Znajdziesz gdzieś wątek kolegi @Oskarr w którym dokładnie go opisuje. Nie są to rowery "produkowane" przez Kross. Są to podobnie jak Kross ramy z Azji składane w EU, dystrybuowane przez włoską firmę. Obsługa serwisowa o ile mi wiadomo w zasadzie nie istnieje. 19 będzie ok.

To ze rowery Indian sa składane przez włoską firmę budzi we mnie spore zastrzeżenia.

Jak jest z serwisem o gwarancja rowerów Indian ?

Odnośnik do komentarza

W tym roku składałem Unibike Experta, flagowy model firmy unibike oraz ostatnio Indiane x pulsar 3.9 taniego MTB, po sprawdzeniu każdej śrubki w rowerze stwierdziłem, że w fabryce Indiany postarali się bardziej, każda była odpowiednio dokręcona, nic nie latało, przerzutki były odpowiednio wyregulowane na start, czego o Unibike powiedzieć się nie da ? najbardziej mnie rozwalił latający hak przerzutki w tym expercie... Myślę, że mocno to zależy od tego jaki humor mają chłopaki przy taśmie w fabryce ale nie uzależniał bym też tego od pozycji firmy na rynku.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jajacek napisał:

Gwarantem jest Terg Sp. z o.o, właściciel sieci Media Market, Avans, Electro.
Tak naprawdę z doświadczenia, niemal każdy porządny rower powinien  przejść serwis zerowy. Jeśli sądzisz że taki np. Trek gwarantuje lepszą jakość montażu, to jesteś w błędzie.

Serwis zerowy czyli w ramach gwarancji wykonany w Media Expert ? 

Magia firmy to jedno, mam sporo do czynienia ze sprzętem produkcji włoskiej i nie mam dobrego zdania na temat jakości tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

W tym roku składałem Unibike Experta, flagowy model firmy unibike oraz ostatnio Indiane x pulsar 3.9 taniego MTB, po sprawdzeniu każdej śrubki w rowerze stwierdziłem, że w fabryce Indiany postarali się bardziej, każda była odpowiednio dokręcona, nic nie latało, przerzutki były odpowiednio wyregulowane na start, czego o Unibike powiedzieć się nie da ? najbardziej mnie rozwalił latający hak przerzutki w tym expercie... Myślę, że mocno to zależy od tego jaki humor mają chłopaki przy taśmie w fabryce ale nie uzależniał bym też tego od pozycji firmy na rynku.

Masz rację, dużo zależy od precyzji montażu konkretnego egzemplarza roweru.

Jest tzw. syndrom poniedziałku i piątku na linii montażowej, szczególnie w przypadku produkcji i montażu wykonywanego przez ludzi.

Odnośnik do komentarza

Serwis zerowy odpłatny jesli chcemy żeby wszystko było ok. Możemy zdać się na producenta jeśli czujemy że jest to nie fair żeby jeszcze płacić i będziemy mieć to co nam dano. Może dobrze, może źle. Trudno wymagać od Media Expert, czy ktokolwiek dla nich składa aby sprawdzano przez montażem czy Sram lub Manitou, dali tyle oleju do amora ile trzeba i czy nie zostały opiłki w środku. A zdarza się się to nierzadko. Tam samo trudno wymagać aby sprawdzono czy dan odpowiednią ilość smaru w piastach, suporcie czy sterach. Po prostu, jeśli chcemy od nowości mieć rower bez problemów, to czasem warto za to zapłacić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...