Skocz do zawartości

Wahoo Roam się wiesza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wahoo Roam to wspaniały komupter rowerowy, z którym przejechałem już ~3500km i byłem do tej pory bardzo z niego zadowolony, ale... ostatnio trasa pierwszy raz wymagała dwóch noclegów, a ponieważ chciałem mieć jeden ślad z całej wyprawy zwyczajnie podłączałem Wahoo do kontaktu na noc nie wyłączając go. Rano wahoo "wisiało" tzn. nie śledziło już wyznaczonej trasy i związnych z nią danych. Konieczny był restart urządzenia. Na szczęście po włączeniu pokazywał się komunikat o odzyskiwaniu trasy i można było kontynuować (tak, że ślad i dane z całej trasy mam jako całość tak jak miało być). Problem w tym, że to odzyskiwanie danych trwa dosyć długo (trzeciego dnia rano kiedy przejechanych było już 400+km to było z 10-15 minut co w przypadku ultramaratonu daje dużą stratę jeżeli się nie zna wcześniej trasy i nie można jechć na pamięć). Czy ktoś miał podobne problemy z Wahoo i wie jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast nie używam Garminów ? Wielokrotnie widziałem jak wieszają się zwyczajnie w czasie jazdy kolegom i koleżankom na trasie. Baterie też nie rozwiązują problemu na długiej trasie w momencie gdy chcemy mieć jeden ślad, czyli nie chcemy wyłączać urządzenia. Wahoo działa na ogół świetnie przez 15-17h - jedyny przypadek zawieszenia w trakcie jazdy miałem na trasie 305 km, gdzie ostatecznie winę ponosił Komoot, który nie poradził sobie z wielokrotnym przeplanowywaniem i "zgubił ostatnie 18km trasy czego nie zauważyłem przed jazdą. W tym wypadku chodzi mi konkretnie o wieszanie się Wahoo przy podłączeniu do prądu na noc bez wyłączania (nie wiem czy winne jest samo podłączenie czy może kilkugodzinna pauza). Jeżeli ktoś miał taki przypadek i wie jak sobie z tym poradzić to proszę o info.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...