Skocz do zawartości

Przerzutka tylna shimano tourney tx - problem z regulacją


adampolak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę w następującej kwestii :

Kupiłem w salonie rowerowym rower marki Giant  ( Liv ) z tylną przerzutką shimano tourney tx z dużymi kółeczkami plus dodatkowe kółeczko do prowadzenia linki.  Koło z wolnobiegiem.  W sklepie , przy kupnie przerzutka pracowała nienagannie. Po przejechaniu 2000 km pojawił się problem z wyregulowaniem przerzutki. Jest to niemożliwe.  Hak jest prosty , przerzutka nie została nigdy uderzona itp. Linki , pancerze czyste i nasmarowane.
Jeżeli wyreguluję przerzutkę  tak , że można zmieniać biegi z wyższych na niższe - to nie ma możliwości przerzucania biegów z powrotem.  Natomiast jeżeli wyreguluję przerzutkę  tak , że można zmieniać biegi z niższych na wyższe - to nie ma możliwości przerzucania biegów z powrotem.  Albo , gdy klikam manetką jeden raz to nic się nie dzieje , dopiero gdy klikam drugi raz to zmienia się bieg o jedną tarczę lub o dwie , trzy tarcze  lub zaczyna chrzęścić , rzęzić i furkotać .  Albo jest i tak ,że  w ogóle działa jak chce . Dziadostwo.
Proszę o radę czy i co mam wymienić w pierwszej kolejności :  1. Przerzutkę ( na przykład na Alivio )?  2. Koło na takie z kasetą zamiast wolnobiegu ?  Z góry dziękuję za odpowiedź !  Pozwoli mi to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Powinieneś mieć 2 letnią gwarancję na rower. Idziesz do sklepu i niech walczą, jak nie mogą wyregulować, to niech wymienią na nową (przerzutkę).

Co do tego, co wymienić, to może być bardziej skomplikowana sprawa. Za zmianę biegu odpowiada kaseta (u Ciebie wolnobieg), przerzutka, łańcuch, linki i pancerze. Stwierdzenie obecnie, co należy wymienić to trochę wróżenie z fusów. Ja bym zaczął od sprawdzenia wyciągnięcia łańcucha i jego porządnego przesmarowania, następnie przesmarowałbym i wyczyścił linki, następnie zrobił serwis przerzutki - wyczyszczenie i nasmarowanie wszystkich tulei, sprawdzenie luzów kółka prowadzącego i napinającego łańcuch. Następnie otworzyłbym samą manetkę i również ją wyczyścił i nasmarował. Jak zacznie działać po wyczyszczeniu manetki - manetka w przyszłości do wymiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...