Skocz do zawartości

Napęd do gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

planuje złożyć gravela o dosyć uniwersalnym napędzie i zastanawiam się czy iść w 1x11 czy 2x11, sprawa wygląda tak że od czasu do czasu chciałbym podpiąć przyczepkę dla dziecka. Gdyby nie ten fakt pewnie zdecydowałbym się na 1x11/12 i pytanie czy da się jakoś sensownie rozwiązać temat tak żeby pociągnąć przyczepkę i nie zajeżdżać się przy podjazdach przy napędzie 1x11/12? Grupy o których myśle to GRX, Force i Campa Ektar. Będę wdzięczny za sugestie ?

Odnośnik do komentarza

Wsiądź raz na Force i zobacz czy odpowiada Ci ta ergonomia klamek i zmiany biegów. Mi kompletnie nie. Dostępność części też bardzo słaba. Z Shimano nie ma  żadnego problemu ani z ergonomią zmiany biegów ani dostępnością. Campa specyficzna ergonomia zmiany biegów, świetna ergonomia klamek. Nic się nie psuje (w każdym razie na szosie w moich dwóch rowerach) pod warunkiem że nie mamy kraksy. Kiepska dostępność części zamiennych. Nie jestem zwolennikiem 1x w rowerze szosowym ale może 1x13 Campy daje radę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, mocno nakręciłem się na Campa i stąd mam wątpliwości czy iść w 2x11 Shimano czy rozwiązanie Campa 1x13.  Bardzo pasuje mi u nich zmiana biegów i same klamki zastanawiam się jaką korbę i kasetę dobrać żeby spełnić w miarę uniwersalne zastosowanie i bezproblemowe/komfortowe ciągniecie przyczepki. 
 

Edit: 

jednak Campagnolo

tył 10-44T (10-11-12-13-14-15-17-19-22-26-32-39-44) 

Przód 38 czy 40?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...