Skocz do zawartości

Rower szosowy/miejski do 1400-1700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam dla siebie nowego roweru. Dotychczas miałem B'Twin Rockridera 5.1 sprzed jakiś 8 lat, lecz ponieważ ostatnio jeżdżę wyłącznie po mieście i utwardzonych trasach rowerowych.

Budżet: 1400-1700 zł za całość (pedały, ewentualna wymiana hamulców na lepsze, itp), może być mniej,

Trasa: Dużo się przeprowadzam, więc tutaj ciężko określić. Obecnie 80% ścieżki rowerowe, 20% miasto, lecz może się to zmienić. Raczej nie planuję latania po lesie i bezdrożach,

Wzrost: 172 cm,

Waga: 60 kg.

Jakie są Wasze propozycje?

Puki co z informacji dostępnych w necie najbardziej się skłaniam ku rowerowi Triban Easy D. Wiem,że jest to rower kobiecy, lecz ograniczone rozmiary ramy nie są problemem przy moim wzroście, a napis women na ramie zakleję taśmą ? . Natomiast na plus tego modelu (względem Tribana RC100) jak dla mnie klamkomanetka oraz dodatkowe rączki hamulców (pozwolą na dostęp do hamulców w chwycie górnym, co będzie przydatne przy moim pierwszym kontakcie z kierownicą typu baranek). 

Odnośnik do komentarza

Po jakim mieście jeździsz lub jakiego rodzaju nawierzchnie w nim dominuja w miejscach w których jeźdzsz w tym ścieżki i ulice (kostka, poorany asfalt, płyty betonowe czy wręcz idealne jak stół - równiutkie jak szkło) i dodatkowo lub szerzej: jak szybko przemieszczasz sie w tych miejscach jak wyżej (podpowiem - po kostce i po płytach betonowych kolarka raczej nie ma sensu - ani tym szybko nie pojedziesz ani kmfortu miec nie bedziesz).

Odnośnik do komentarza

Obecnie Toruń, lecz szukam pracy w całej Polsce, więc nie wiem gdzie będę mieszkał za np. 2 miesiące. Po mieście sporo po ulicy, lecz asfalt w niezłej jakości. Czasami zdarza się ścieżka rowerowa z kostki. Ten model brałem pod uwagę, bo ma opony 28 mm, w razie czego można wymienić na nieco szersze.

Trasa po której teraz głównie kursuję to trasa Toruń-Unisław, nawierzchnia praktycznie płaska jak stół.

Odnośnik do komentarza

A taka oferta na roczne rama + osprzęt tego Tribana Easy D za 650 zł to dobra okazja?

https://www.olx.pl/oferta/rama-i-osprzet-triban-easy-d-wystarczy-zalozyc-kola-CID767-IDGAlNO.html#a9f026aabb

Ile by kosztowały warte uwagi koła do tego roweru? Bardziej chodzi o komfort i możliwość osiągania niezłych (jak dla kompletnego amatora) prędkości niż bicie życiówki.

 

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę "przesz" w kierunku "szybkiej prostoty" szosowo-miejskiej z naciskiem na szosową.
Tu https://www.forumrowerowe.org/topic/239459-który-rower-lepszy-kross-seto-kellys-physio-10-czy-triban-easy-d/ masz dość przyjaźnie opisanego tego Tribana przy czym jego giga zaletą jest "wstepna uniwersalność" polegająca na "maniu barana i dwóch hamulców" - co dla amatora może i jest "fajne i w porządku" to jednak kosztowo POTEM może być kłopotliwe.
Połaczenie dwóch światów - miejsko-szosowego roweru to dwie skrajne - po taniości "sie nie da" - albo bardziej miejski (co Tobie z racji poruszania sie po nim jako pojazdu głównie uzytecznego bardziej potrzebne) niż szosowy.
Wprawdzie sa mocno wyspecjalizowani kurierzy rowerowi którzy cuda na ostrym kole uprawiają ale to nie tylko styl życia ale także często giga doświadczenie w jeździe w ogóle - i to w sposób profesjonalny a nie amatorski ...
Bardziej postawiłbym na rower miejski typu https://www.domenasportowa.pl/product-pol-246963-Rower-miejski-meski-Romet-Grom-7-2020.html który może za szybki nie będzie ale NA PEWNO bardzo prosty, bezpieczny i praktyczny:
- sztywny widelec - duzy plus bo zmniejsza wagę i nie ma sie co zepsuć
- grubsze oponki niż w szosie pozwola Ci ogarnąć w zasadzie każda nierówność
- błotniki, oświetlenie i bagażnik zapewnią Ci w złą pogodę czystość ? i widocznośc bez pamietania że masz cos zabrać do świecenia ...
- napęd Nexus 7 - nietypowa dla poczatkującego rzecz ale jak sie przyzwczaisz to polubisz - idealna na w miare płaskie i leko pagórkowate tereny - niestety z Nexusem 8 (nadającym sie w bardziej pagórowate tereny za 1700 nie kupisz)
- wyprostowana pozycja wprawdzie nie służy osiaganiu prędkości dużych ale znacznie pprawia Twoja widocznośc a także Twoje widzenie przestrzeni dookoła roweru na ulicach - niedoceniana to rzecz ale zakłądając jaskrawą kamizelke jawisz sie jak latarnia na wyproście.

Ogólnie i krótko - moim zdaniem nie kupisz za 1700 zł roweru spełniajacego role demona szybkości a będacego jednoczesnie dobrym pojazdem miejskim - w tej kwocie powinienes wybrac spejclaizację czyli rower raczej miejski.
Sa takie rowery szosowo-miejskie np. specyficzne gravele w odpowiedniej konfiguracji ale ich koszt to raczej 3500 zł MINIMUM aby spełniały poprawnie dwojakie potrzeby ...

Odnośnik do komentarza

Parłem w kierunku tego Tribana, bo dla mnie jako laika wydawał się właśnie fajną opcją na miasto i na szosę. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu.

Jeszcze jedna pozycja, w sklepie rowerowym polecono mi crossowy Unibike Flash GTS, jest za 1799 zł. Z tego co oglądałem to fajny rower w tej cenie, byłby dobrym modelem dla mnie/moich potrzeb?

Odnośnik do komentarza

Toruń jest płaski i ma dobrej jakości ścieżki. Trasa Toruń - Unisław spokojnie można robić na 25c, tak samo zamek bierzgłowski, tak samo nowa ścieżka w kierunku Bydgoszczy i nowa ścieżka przez Złotorię. Baranek na toruń jest świetny. Sam jeżdżę Tribanem 520 po Toruniu i w życiu bym się nie przesiadł na taki typowy miejski rower. Szosa jest krótka, lekka, idealnie mieści się w windzie, jak nie chce mi się czekać na windę to zbiegam z szosą z 11 piętra, często po treningu wnoszę ten rower na 11 piętro. Do mojego tribana wchodzą opony do 37c, tył by jeszcze trochę szersze przyjął, a przód jest identyczny jak w tym easy. Jeździłem na rowerze crossowym, na rower crossowy nie wrócę po przejściu na szosę. Koła klasy tego roweru to koszt używanych z 200 zł, trochę lepsze koła ściągnięte z tribana 520 to wydatek rzędu 300 zł + kaseta (50). Ja mam u siebie obecnie zamontowane mavicki cosmic, wydatek koło 800 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...