Skocz do zawartości

Nowe części w mechanizmie korbowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, rowerowi forumowicze.

Na początku lata w tym roku dałem mój rower do sklepu rowerowego, do naprawy, w którym to też naprawiają rowery. Bo po raz kolejny był problem z częściami w korbie, na suporcie.

Ja wcześniej się tutaj wypowiadałem, ile razy były te części, w korbie wymieniane i, jakby to policzyć, to na pewno ponad 20 razy. Bywałem z tym rowerem u różnych mechaników i nigdzie nie było dobrze. Dopiero teraz, jak dałem rower do "rowerowego" to tam mi właściciel sklepu, który też naprawia rowery wymienił części na nowe i pokazał mi stare części, jak były popsute, przetarte i wygięte. Podobno mieli do tego sklepu przyjmować od producenta już, dobre, wytrzymałe części, bo wcześniej przyjmowali złej jakości części, które szybko się psuły. Jakoś na razie, po wymianie części w korbie dobrze to funkcjonuje, bo jeżdżę często, daleko i wytrzymuje.

Przypomnę, że ja mam rower zwykły, ROMETOWSKI, z ramą i koła 26. Udostępniałem też na forum zdjęcia tego roweru. Rower mi się podoba i jestem do niego przywiązany. No i również postanowiłem zmienić nowe koła w rowerze, na aluminiowe, bo teraz tylko takie koła są na rynku. Metalowych kół już nie ma w produkcji. Stare, metalowe koła były już trochę przerdzewiałe, a poza tym miałem problem z przednim kołem, przy piaście, gdzie robiły się w środku luzy w kole, mimo że kilkanaście razy tam przykręcałem, po odkręceniu koła. To też było już w środku zużyte i, początkowo chciałem, by mechanik w rowerowym mi to naprawił, ale on stwierdził, iż: "lepiej wymienić na nowe koło, które nie jest drogie". No to ja stwierdziłem, żeby już od razu wymienił dwa koła, również tylne.

Koszt koła przedniego to ponad 40 zł. a tylnego to 75 zł, gdyż zębatką i hamulcem TORPEDO. I na tych kołach jeździ się lepiej, wygodniej. Miałem w planach już kilka lat temu wymienić na nowe koła, ale zawsze to odkładałem. Staram się ten rower zawsze jakoś ulepszać, żeby był, jak nowy... Parę, drobnych rzeczy do niego przykręciłem i jeszcze muszę kupić przednie oświetlenie rowerowe, ale nie chińskie, tylko jakieś niemieckie lub polskie. Wprawdzie mam stare, przednie oświetlenie, ale ono mi nie wystarczy. Z tyłu roweru mam aż trzy oświetlenia.

Podoba mi się: renowacja starych rowerów, ze starych ram. Zamiast kupować nowe rowery, które teraz nie są tanie na rynku to chyba taniej byłoby sobie składać rowery, ze starych ram i potem przemalować te ramy. Mojej ciotki koleżanka ma syna, który też się pasjonuje rowerami i zna się na mechanice rowerowej. On sam sobie wyremontował stary rower, ze starej ramy i prawie wszystko dokupił i dopasował. Podobno jeździ na tym rowerze bardzo daleko i dobrze się sprawuje. Przyznał, że: "on nie kupuje nowych rowerów", tylko woli sam sobie stare remontować. Bo ma chyba kilka rowerów, które wyremontował.

 

No a to ten mój rowerek.

Zdjęcie-0029.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...