Skocz do zawartości

Shimano RD-M3000 Acera współpraca z wolnobiegiem 28-14


Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka wyższej klasy nadaje się do napędu niższej klasy.

Szkoda, że nie napisałeś dlaczego chcesz spasować takie elementy?

Jeżeli do starego roweru chcesz założyć nowszą przerzutkę, to spoko. Zięciowi założyłem do starego krosa acerę ze średnim wózkiem (jest wystarczający do ogarnięcia takiego napędu) i śmiga. Z tym, że jeśli stara przerzutka miała hak wbudowany, a nowa jest na śrubę, to musisz dokupić hak-adapter

https://rowerplus.pl/haki-ram-i-czesci-zamienne/3542-sunrace-adapter-haka-przerzutki.html

Jeśli natomiast chcesz do nowszego roweru założyć wolnobieg, to czeka Cię wymiana piasty i manetki. Nie wiem, czy warto? Zwłaszcza, że osie piast pod wolnobieg przy dużym rozstawie haków (135 mm) lubią się łamać.

 

Odnośnik do komentarza

Czyli ok. Tak jak napisałem wcześniej.

Mogę jeszcze tylko przestrzec przed często popełnianym błędem: użytkownicy zakładają łańcuch wyjęty prosto z pudełka (116 ogniw), a do większości rowerów należy go skrócić. Tak, żeby na przełożeniu młynek-najmniejsza koronka wózek przerzutki nie przybierał pozycji poziomej. Łańcuch powinien być jako-tako naprężony. Oczywiście - nie należy jeździć na takim biegu i tak użytkownicy się tłumaczą. Ale zawsze może zdarzyć się wrzucenie przez przypadek. Wtedy wózek przerzutki gnie się lub łamie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: Może się zdarzyć, że łańcuch do 7-rzędówki nie będzie się mieścił w wózku przerzutki do 9-ki. Wtedy należy wymienić kółka. Używam kółek Shimano Tourney po 3 zł/szt. i do napędów tej klasy są spoko. Długość wkrętów acery była wystarczająca. Gdyby były za krótkie - można kupić dłuższe we wspomnianym w linku Rowerplus, albo zastąpić zwykłymi wkrętami M5 przyciętymi na odpowiednią długość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...