Skocz do zawartości

[Do 1500] PILNE używany Wheeler Pro 39


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dla siebie pierwszego MTB z początku myślałem nad nowym jednak ostatecznie szukam używanej maszyny. Mój wzrost to 180 cm, waga 75kg, przekrok 81cm.

Rower zamierzam użytkować do miasta i w lekkim-średnim terenie leśnym.

Znalazłem Wheelera Pro 39 najprawdopodobniej model z 2009 roku:

https://www.olx.pl/oferta/rower-wheeler-39-pro-CID767-IDGl8Bl.html#02ba3de0e0

Całkiem ładny i szczegółowy opis. Jutro jadę oglądać ten rower. Napiszcie proszę czy waszym zdaniem rower jest dobrze wyceniony, czy może da się coś utargować?

PS: Post trochę pisany na ostatnią chwile ponieważ ten rower miał być sprzedany jednakże potencjalny kupujący się nie przyjechał oglądać roweru.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Z nowszych rowerów na kołach 29 cali potrzebujesz ramy 19 cali, ze starszych na kołach 26, ok. 20-20,5 cali. Szukałbym czegoś co ma koła 29. Deore i amor olejowy RockShoxa. Ta Merida może warta z 1000 zł. Teraz ceny używek poszły w górę bo jest ssanie na rowery na rynku. Zobacz co mają handlarze z Żyrardowa, Poznania, Torunia, Łodzi, Pabianic, Bernard-Rowery.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za poświęcony czas! zastanawiam się nad tym Superiorem tylko żeby pojechać oglądać za daleko za z przesyłką trochę się boję. Ten Felt piękny ale napęd single speed i brak perspektywy rozbudowy jeśli chodzi o amor... Wiem że do 1,5k można znaleźć rame z taperem (niech superior będzie przykładem) dlatego jednak będę szukał takich okazji. Albo coś na 1/8"do tysiąca

Z racji ze mi się dzisiaj zdrowie pogorszyło, dzwoniłem do gościa i przełożyłem jednak oględziny roweru na pt. Dodatkowo skontaktowałem się z miejscowym handlarzem rowerów i powiedział mi że będzie miał 3 rowery w czwartek do 1500 zł. Mają to być 2 Treki Marliny (niestety nie pamiętał modeli) i jedna Merida (też nie pamięta modelu). Ogólnie on sprzedaje  kilkuletnie używki, importowane z zachodu i ma zwykle przecenione tak mniej więcej o połowę. Po ciuchu liczę że ta Merida to będzie jakieś Big Seven albo Big Nine z taperem (do 3k są takie modele z poprzednich lat) jeśli okaże się że tak to biorę z miejsca. Chyba warto co nie?

Odnośnik do komentarza

Mam wątpliwości, czy upgrade w rowerze za 1500 zł ma sens. Ja, jakbym uzbierał pieniądze na upgrade, wolałbym sprzedać stary i dołożyć do zakupu nowego. W rowerze za 1500 nie będziesz miał dobrego napędu, tylko jakiś stary 3x9, hamulce to będą raczej podstawowe modele, koła, opony amor będą też raczej jakimiś podstawowymi modelami, dupy nie urywające. Chcąc przerobić rower np. do ścigania, wymienisz hamulce (500 zł), amortyzator (1000 zł), napęd na 2x10 deore (600 zł), podstawowe zwijane opony (240 zł za komplet), koła (1000 zł). Sumarycznie upgrade roweru będzie kosztowało więcej niż nowy rower z gwarancją ze sklepu na lepszej ramie.

Moim zdaniem, jeśli już teraz wiesz, że będziesz inwestował, najlepiej dołożyć i od razu kupić coś docelowego, jeśli nie masz teraz budżetu na coś docelowego, kupić coś, co trzyma cenę i sprzedać to, jak uzbierasz na nowy (np. ceny nie trzymają rowery na kołach 26", najlepiej ceny trzymają 29", jak kupisz w tym roku coś za 1500 używanego, za rok odsprzedasz ze stratą z 200 zł).

Odnośnik do komentarza

Rozumiem o co Ci chodzi, tylko ja raczej nie myślę o upgrade pod kątem zawodów i nie zamierzam liczyć każdego grama. Co najwyżej chce mieć porządny, czytaj solidny rower górski, który jak zechce wziąć w trudniejszy teren,  to nie rozleci się na pierwszym większym wyboju. Tak jak pisałem docelowo to ma być rower do miasta i do lekkiego-średniego terenu. Jestem z wielkopolski, a wokół mojej miejscowości są raczej małe górki. Także zamierzam jeździć amatorsko, a docelowo być amatorem na trochę doinwestowanym rowerze ? A nawet jeśli się wkręcę (z czym się liczę), to uzbieram pieniądze i zwyczajnie kupie porządny sprzęt, ale to nie prędzej jak po studiach ? Na razie chce sobie pozwolić na amatorstwo, a nie od razu wskakiwać na głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...