Skocz do zawartości

Który mtb w granicy 3500zl?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim otoczeniu nie ma żadnego faceta, który by jeździł na kołach 27,5 cala. A znam kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset osób jeżdżących na mtb. Proponuję się zastanowić dlaczego. 27,5 jest natomiast chętnie stosowany w enduro i generalnie w kolarstwie grawitacyjnym. Nie znaczy że nie można. Po prostu 29 jest lepszy bo jest szybszy, bezpieczniejszy i bardziej komfortowy. Mam 175 wzrostu, jeździłem na każdej wielkości kół w mtb i nie ma opcji żebym wrócił do mniejszego koła.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejne dni przemyśleń skłaniają mnie ku temu aby zakupić Media Expert-ową Indianę Storm X7. Zwłaszcza, że jest w dość bliskiej odległości od mojej miejscowości a co za tym idzie pewnie będzie na wyprzedaży i fajny rabacik można wyrwać. Zapewne po kupnie nic nie będę w niej wymieniał ale proszę was o ocenę opon Rapid Rob czy lepsze są jednak bardzo popularne Smart Samy oraz czy będzie możliwa wymiana hebli na wyższy model np. MR-M6000. A na koniec proszę o wyjaśnienie dlaczego napęd z jednym blatem będzie droższy w utrzymaniu niż z dwoma. Jacku dziękuję za twoje wnioski odnośnie rozmiaru kół. Będzie trzeba się przyzwyczaić do 29" najwyżej. 

Odnośnik do komentarza

Tanie opony, tzw. "druty" są oponami z jednego typu mieszanki, w każdej części opony, zwykle  twardej i wytrzymałej. . Mają większą żywotność ale gorsze właściwości jezdne. Opona lepszej klasy ma twardą mieszankę na środku, miękkie boczne klocki, lepszy oplot, jest lżejsza. W związku z tym lepiej się na niej jedzie. Czy RapidRob czy Smart Sam to tylko kwestia szerokości czy typu bieżnika. Jaki komu pasuje. Natomiast ogólnie są to tanie druty więc nie należy od nich za dużo wymagać.

Heble oczywiście można zmienić. Co do napędu w 1x jeździ się cały czas na przekosach co powoduje szybsze zużycie łańcucha, kaset i blatu.

Odnośnik do komentarza

Indiana X7 jest spoko. Co do kosztów eksploatacji mam ostatnio mieszane uczucia. Owszem, częściej się krzyżuje łańcuch, łańcuch jest prawie 2x droższy niż łańcuch do 9s, ale mój łańcuch w XC 100 nx eagle jakoś nie chce się wyciągać... W 3x9 katując w mtb napęd po 500-600 km miałem prawie 1% wyciągnięcia, obecnie lecę na 3 łańcuchy, 1 był przez 500 km - wyciągnięcie poniżej 0,5%, drugi 800 km, wyciągnięcie poniżej 0,5%, teraz jeżdżę na trzecim, póki co 200 km i brak oznak jakiegokolwiek wyciągnięcia.

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Moja Indiana Strom X7 właśnie wjechała do mojej stajni. Mega rabat 600 zł (-20% od ceny wyjściowej) z jednym przeglądem cena 2449,98 zł. Rower wygląda mega porządnie. Jestem również po pierwszej jeździe i wrażenia są tylko dobre. Faktycznie na kole 29" jedzie się dobrze i jakoś wielkich problemów nie było z jazdą. Jednak trzeba zabrać się jeszcze do sprawdzenia w bardziej wymagający teren.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...