Skocz do zawartości

Rower szosowy endurance do 6000


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.09.2020 o 22:01, jajacek napisał:

Nakładki się do niczego nie nadają. Każdy tyłek inny i każdy musi znaleźć co dla niego wygodne. W Decathlonie są dwa siodła, które można spróbować z "Confort" w nazwie. Jak to w Decathlonie wszystko można oddać. Ja od lat jeżdżę na siodłach Specialized i mimo "wybrednego tyłka" znalazłem kilka które uważam za wygodne. Ale niestety coś kosztują. Są to siodła Power, Phenom Comp i Henge Comp.

Zrobiłem wszystkie wymiary i porównałem je z rowerem. Wszystkie wymiary w moim aktualnym rowerze są zbyt małe porównując je do tych ze strony nawet czasami o 10 cm.

csadasdasdaddas.JPG

Odnośnik do komentarza

Seat tube range cc wyszło mi w moim 45cm a na stronie 54.9-55.4cm

To jest raczej ta największa różnica. 

Dodam że przy jeździe w miejscu gdzie trzymam klamkomanetki jakoś zbyt bardzo wydłużam ręce i muszę zmieniać na węższy chwyt ale to chyba kwestia przyzwyczajenia jak tak teraz na to patrze bo nigdy nie jeździłem na baranku i klamkomanetkach ?

Odnośnik do komentarza

Masz ramę mającą 490mm wysokości, co nie ma istotnego znaczenia. Wysokość siodła (jego górna część) od środka suportu masz mieć mniej więcej w odległości 70 cm. Reszta to kwestia przyzwyczajenia. Masz ze 2cm regulacji wysokości siodełka. No i możesz poregulować mostkiem długość kokpitu. Na razie jest trochę za krótki ale może tak będzie Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza

Dziś był artykuł na jakimś amerykańskim portalu z którego wynikało że jedno z najbardziej uniwersalnych to Specialized Power. Nie jeżdzę na nim, jeździ na nim mój syn. Przejechałem się 50 km i było stosunkowo wygodne a rzadko które mi pasuje. Moje ulubione siodełka na których jeżdżę to Henge Comp i Phenom Comp. Siodełko bardzo indywidualna sprawa. Trzeba trafić na swoje. Bontrager też ma niezłe i ma z kolei program wymiany że jak nam jakieś nie podejdzie to można wymienić na inne. Ale nie jestem na bieżąco z ich ofertą. Mamy Hilo Bontragera ale mój młody jeździ na nim tylko na torze.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. Siodełko ustawiłem w takiej pozycji jak powinno być w sensie przesunięcie przód tył (chodzi o ten test że sznureczkiem który zwisa od kolana z jakims obciążeniem). No i odległość od suportu do czubka siodełka to 7.5-8 cm. Natomiast odległość od czubka siodełka do kierownicy to dokładnie 49.5 cm. Z tego całego mierzenia dochodzę do wniosku że nawet jeśli przesunąłbym siodełko w przód żeby była odległość 6cm pomiędzy suportem a czubkiem to odległość do kierownicy  jeśli zrobię ów przesunięcie będzie wynosić 47.5cm

Dobrze myślę? Wtedy oznaczałoby to że brakuje mi do tych 53-54cm

Odnośnik do komentarza

Jutro podeślę. To wygląda na to, że mam coś podobnego bo mostek również 100mm. Wysokość od suportu do siodełka 68,5 cm ( dałem trochę niżej ze względu na to że nie jestem jeszcze az tak rozciągnięty), siodełko maksymalnie w tył (z tym ustawieniem i testem "sznureczkowym" który opada przed kolanem jest mniej więcej OK) - z takim ustawieniem od siodełka do kierownicy 50.3 cm

Odnośnik do komentarza

Do kierownicy, mierzy Pan do środka rury kierownicy czy do samego początku jak się rura zaczyna? 

Zastanawiam się także nad oświetleniem jak pisałem wcześniej, a także nad licznikiem wtedy będzie to dla mnie rower kompletny jeśli mnie nie przestanie boleć tyłek to także siodełko. 

https://www.centrumrowerowe.pl/licznik-sigma-bc-16-16-sts-cad-pd1673/?v_Id=101632&gclid=CjwKCAjw5Kv7BRBSEiwAXGDElcPP1wdqpVRU5l5LtnLjI_Z2r5WO71diGG0Ach84e6GyC1yF2ZF-kRoCBasQAvD_BwE 

Zastanawiam się nad tym wymienionym wyżej, a meilanem m4. Za meilanem przemawia to że jest ładowany na usb. W sigmie czujnik kadencji pada dość szybko i trzeba bateryjek chociaz można w sumie kupić bez tego czujnika trochę taniej. 

Druga opcja https://allegro.pl/oferta/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy-7886927206

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...