Skocz do zawartości

Rower MTB do 1300-1400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zakupem nowego lub używanego roweru (za racji na dział będzie to pytanie o nowy rower). Mam 180 cm wzrostu, waga 75 kg (bez zrzutu balastu ?). Poszukuję roweru górskiego do miasta z możliwością wyskoczenia do lasu spróbować amatorskiego MTB (klasyk ?).

Z racji na mały budżet pochyliłem się nad propozycjami Spartacusa: https://allegro.pl/oferta/rower-27-5-spartacus-epic-acera-mtb-vb-18-seledyn-8634127023, Kandsa: https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-29-kands-balaton-acera-czarny-19-9521649120 (chociaż tu poczekałbym aż cena jeszcze trochę spadnie, w końcu zaraz zaczną się wyprzedaże) i Rockridera: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-id_8583819.html.

Jestem ciekaw co sądzicie o tym Spartacusie Epic ponieważ producent chwali się że "Ten rower to świetna baza dla tych którzy chcą stawiać pierwsze kroki w zawodach XC oraz maraton". Ja o zawodach nawet nie myślę, jedynie zależy mi na tym zęby rama była dobra ponieważ osprzęt zamierzam wymieniać w miarę zużywania na lepszy.

Macie może jakieś ciekawsze propozycje? Na przykład rowerów na które warto polować podczas jesiennych przecen. 

Czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Podlinkowane rowery nadają się do jazdy po mieście i po leśnych ścieżkach. Nie nadają się do klasycznego MTB. Do XC nie nadają się tym bardziej. Jazda takimi rowerami w XC jest niebezpieczna. Wszystkie podlinkowane przez Ciebie oferty nie mają amortyzatora. Posiadają coś, co producenci nazywają amortyzatorem, ale tam nie ma żadnego tłumika, rura włożona w drugą rurę z kawałkiem sprężyny. Jazda z czymś takim po lesie jest gorsza niż na sztywnym widelcu. Na nierównościach koło będzie podskakiwało i będzie miało mniej przyczepności niż bez niego. Dodatkowo dostajesz brak sztywności i luzy.

Acera czy alivio na początek do lekkiego jeżdżenia w terenie może być okej, lepiej coś na alivio, najlepiej deore.

Z przodu potrzebujesz czegoś z tłumikiem, najlepiej na powietrznej sprężynie. Jeśli brak środków na coś takiego, lepszym wyjściem jest sztywny widelec. Z nowych w miarę okej był ST 540 na początek, obecnie niedostępny, na początek minimum to coś z poziomu kross level 4-5, poszukaj używek.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedź! Właśnie jak zacząłem zgłębiać temat to stwierdziłem że na razie kupię coś prostego raczej pod kątem miasta. A jeśli wybiorę się do lasu i spodoba mi się tam jazda (o ile nie zarżnę roweru) to sprzedam go i kupię coś za x krotność tego budżetu.

A jakbyś miał wybierać pomiędzy tym Epic'em a Rockrider'em (520) to co byś wybrał? Fajnie jakbyś uzasadnił wybór.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...