Skocz do zawartości

[pomoc w zakupie]Zakup pierwszej szosy na odległość

Polecane posty

22 minuty temu, jajacek napisał:

Ten z linku bardzo fajny. Akurat model Sl4 był taki trochę usztywniony czyli nazwijmy to półwyścigowy. Dobrze amortyzujący widelec i dosyć sztywny ogon. Różnica między prędkością Roubaix a Tarmac przy 35 km/h jest znikoma. Nie wiem czy wynosi nawet 0,5 km/h. Byli nawet zawodowi kolarze, którzy woleli ścigać się na Roubaix niż na Tarmacu. Prędkość jest zawsze związana głównie z aerodynamiką a nie z ramą. Poniżej grafika z której bardzo korzystam, przygotowując mojego syna do wyścigów. Korzystając mądrze z danych dotyczących aerodynamiki został Mistrzem Polski na czas na torze. W sobotę mamy nadzieję, że powtórzy to na szosie.

Screen-Shot-2017-12-16-at-9.48.06-PM.png

O, ściąga super. Dzięki wielkie, w takim razie będę próbować z tym Roubixem:)

No i gratulacje ogromne dla syna!! I kciukasy trzymam w sobotę!:)

Tak jeszcze napiszę z mojej strony, jako osoby startującej w Triathlonach - wybór roweru nie jest ważny, jeśli nie walczysz o czołowe miejsca. Trasa zwykle jest po płaskim, jedzie się z lemondką, zwykle nie masz częstego rozpędzania, dojeżdżasz od startu do prędkości, którą utrzymujesz przez kolejną godzinę i tak sobie jedziesz trzymając z 150 Wat w nogach. Przy ciągłej mocy, bez szarpania, bez sprintów. Sztywność ramy w takich warunkach jest nie do porównania między dwiema szosami. Czytałem ostatnio w jakiejś książce, że bardzo agresywna rama może bardziej przeszkodzić niż pomóc - należy znaleźć środek między wygodną jazdą na lemondce z obniżeniem kierownicy. W wyścigach rowerowych leci się w trupa, pozycje możesz mieć mega niewygodną, tylko po wyścigu rowerowym nie biegniesz 5 czy 10 km. Wątpię, aby różnica w ramie między rowerem za 3 k pln a rowerem za 20 k pln, przy tych samych kołach i tym samym osprzęcie dała więcej niż 0,5 km/h. Najważniejsze jest kupić rower, który się będzie Tobie podobał i na którym będziesz chciała jeździć i trenować.

Masz dużo racji Oskar. Ja też jestem zdania, że w przypadku amatora, komfort jest ważniejszy niż osiągi, jeśli nie walczy się u pudło wyścigów. W triathlonie dochodzą jeszcze inne elementy o których amatorzy mało wiedzą. Np to że krótsze ramiona korb są korzystniejsze dla zginaczy bioder w związku z czym łatwiej się biegnie po jeździ na rowerze z krótszą korbą.  Jest fajny odcinek GCN, gdzie porównują rower sprzed lat na używanych częściach za 1000 funtów i nowy superbike za 10 tys funtów. Różnica między nimi wyniosła na ok. 12km jakieś 30 sekund.

Dzięki wielkie za linki, obejrzę jak tylko wrócę do domu:)

Tak właśnie mi się wydawało, ze dla amatora to i tak nie będzie najważniejszym czynnikiem, dobry zawodnik i na starym sprzęcie super pojedzie; sama trenuję sport w którym sprzęt robi tak naprawdę już będąc na topie, a najważniejsza jest praca i głowa:)

Bez sensu przesadzać i skupiać się na kupowaniu najdroższego sprzętu i kasków za tysiące nie jeżdżąc nawet przedtem w SPD, a i takich wariatów znam😅

Chciałam się tu podpytać o to który rower będzie dobry zarówno na początek, jak i juz w środku przygody z kolarstwem, czy karbon czy aluminium i jaki osprzęt; nie planuje zmieniać sprzętu co sezon, a znaleźć szosę, która posłuży kilka lat.

Koniec końców dostałam od Was super feedback, myślę że ten Roubaix jest najlepszym wyborem, łączącym wygodę z efektywnością i umożliwiającym zrobienie parudziesięciu km ze znajomymi, którzy już na szosach wydolność budują:))

Raz jeszcze dzięki!