Skocz do zawartości

Który z serii Marin Gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po przeczytaniu setek postów, tematów i opinii zdecydowałem się na rower z serii Marin. Brałem pod uwagę wiele innych modeli, ale na tych siedzi mi się najlepiej.

Stoję przed wyborem jednego z modeli: Nicasio (ten z 2 rzędową korbą)  /   Gestalt 1   lub    Lombard 1

- Nicasio przekonuje mnie bardzo do siebie ramą CrMo - chociaż czy przy dożywotniej gwarancji na ramę czy jest to tak istotne? Czy faktycznie jest aż taka różnica jest pomiędzy absorbowaniem wstrząsów pomiędzy Aluminium a CroMo? Ewentualnie jeśli tak, to rozważę potem zmianę komponentów które wydają mi się słabe porównując dwa pozostałe modele.

- Gestalt 1 - Wydawał mi się najlżejszy. Obawiam się natomiast typowo szosowej korby 50/34. Jazda będzie raczej dłuższa i po różnych terenach.

- Lombard 1 - Tutaj raczej nie mam zastrzeżeń do niczego, ale nie wiem czy ja po prostu czegoś nie widzę, czy faktycznie z tych 3 powyższych nie ma się nad czym zastanawiać i faktycznie ma jak na tą cenę niezłe komponenty?

Proszę napiszcie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź,

jednak od posta minęło kilka dni i zdążyłem przejechać się na wszystkich trzech - znalazłem sklep, który w tych czasach ma jeszcze wszystkie modele Marin w różnych rozmiarach ;). Jak by kogoś interesował to mogę podać (wszystkie -15% ceny).

Wracając do clue. Wybrany został Lombard 1. Nicasio wydawał mi się za ciężki, pomimo, że fajnie się na nim jeździło a w Gestalcie jednak Geomteria nie była zbyt wygodna jak dla mnie.

Najwygodniejszy okazał się Lombard z fajną geometrią i te koła (od razu większe) :). Przejechane już trochę km, sprawdza się idealnie. Polecam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...