Skocz do zawartości

v-brake b'twin - pytanie laika


ash

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,  

przepraszam jeśli podobne pytanie gdzieś jest ale nie znalazłem.

Pytanie od laika, kupiłem rower dla dziecka z decathlonu, hamulce teoretycznie powinien mieć wyregulowane ale nie są.

Mam takie podstawowe pytanie, czy dociskając w miejscach 1 lub 2 hamulce powinny pozostać przesunięte w kierunku w którym przesuwałem czy powinny odskoczyć?

Mam taką sytuację, że bardzo łatwo to nacisnąć a wtedy klocki hamulcowe pozostają dociśnięte do obręczy i już tak zostają. Nie pomaga naciśnięcie dźwigni hamulca, trzeba ponowne przesunąć te elementy 1,2 lub 2 żeby wyrównać.

czy tak powinno być? ? czy te miejsca 1,2 powinny być tak łatwo przesuwalne a co za tym idzie, łatwo dociskane klocki do obręczy?

pewnie nie, ale nie wiem jak to uzyskać.

widzę kilka opcji

1. odsunąć mocno klocki hamulcowe od obręczy, wtedy przesunięcie 1 lub 2 nie spowoduje że klocki będą dociskać do obręczy

2. czy przypadkiem śruba 3 nie powinna hamować przesunięcia hamulców? mam ją mocno dokręconą ale możliwe że jest przekręcony gwint

 

deca.JPG.988904af34748775973012fd9b58f4e2.JPG

 

 

z góry dzięki za odpowiedzi i wskazówki!

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Śruba 2 mocuje linkę, powinna być przykręcona mocno, na stałe. Trzeba tak dopasować miejsce w którym mocuje linkę (wysuwając ją lub wsuwając, można przytrzymać koniec linki kombinerkami), aby klocki nie dociskały do obręczy gdy klamka hamulca nie jest naciskana. W ten sposób można zgrubnie ustawić odległość klocków od obręczy. Dokładniejszą regulację robi się tzw. śrubą baryłkową która jest przy klamce hamulcowej. Jeżeli docisk nie będzie symetryczny, trzeba zrobić regulację tymi małymi śrubkami obok śruby nr 3 (Nr 3 nie służy do regulacji).

Odnośnik do komentarza

Obok śruby 3 jest wkręt. Wkręcając go - napinasz mocniej sprężynę. Te wkręty służą przy tym do regulacji. Bo jeśli napięcia sprężyn będą nierówne po obu stronach - będzie odbijał tylko 1 klocek.

Jeśli regulacja wkrętami była by niewystarczająca - wykręć śrubę 3, zdejmij ramię i przełóż koniec sprężyny w wyższe oczko. 

Zdjęcie poglądowe zrobiłem od tyłu bez zdejmowania ramienia.

IMG_20200823_090954_compress54.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...