Skocz do zawartości

Spartacus Cross 4.0, sklep infinitibike.pl


Mek

Rekomendowane odpowiedzi

Przestrzegam przed przekombinowaniem z szerokością opony. Musi być troche zapasu po jej bokach pomiedzy oponą a rurami tylnego trójkąta. Jak bedzie bblisko, to wystarczy niewielkie bicie na boki lub nierówne ustawienie koła i opona przetrze ramę - nawet jesli nie jest to jakaś supercienka. Wbrew pozorom jest to realne niebezpieczeństwo. A wtedy kłopot.

Odnośnik do komentarza

Przestrzegam przed przekombinowaniem z szerokością opony. Musi być troche zapasu po jej bokach pomiedzy oponą a rurami tylnego trójkąta. Jak bedzie bblisko, to wystarczy niewielkie bicie na boki lub nierówne ustawienie koła i opona przetrze ramę - nawet jesli nie jest to jakaś supercienka. Wbrew pozorom jest to realne niebezpieczeństwo. A wtedy kłopot.

Masz jakies praktyczne doświadczenie z tym modelem?

 

Jaka max szerokość bys zaproponowal?

Odnośnik do komentarza

Weź coś pośredniego. Potraktuj rower i osprzęt jako podstawę. Opona nie jest wieczna i tak ją wymienisz za jakiś czas. Nawet w wyniku uszkodzenia. Pojeździsz trochę i będziesz wiedział w jakim kierunku cię faktycznie ciągnie lub przeciągnie.

Sam rower ma fajne bebechy. Ogólnie na forach rowery (Spartakus, Lazaro, Kands) mają opinię rowerów dobrych jako cena/wyposażenie. Ramy określane jako długie i przy dobieraniu rozmiaru względem innych marek trzeba raczej brać przynajmniej rozmiar mniejsze. Być może z czasem wymienisz gripy kierownicy lub ci spasują. Mostek wymieniasz an regulowany więc łatwiej dopasujesz pozycję którą i tak zmienisz N razy. Błotnikom się nie przyglądałem ale też ograniczą wielkość opony. Ważne by się nie telepały jak głupie. Opony firmy CST nie wnikałem ale nie jest to marka wiodąca.

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy mają Schwalbe czy inne popularne i ewentualnie poczytaj o oponach CST. Nie mam podstaw by decydować za ciebie czy chcesz, potrzebujesz bieżnik szosowy, terenowy itd.
Na samym blogu i kanale youtube (w tym komentarze) właściciela  tego forum oraz innych jest kopalnia wiedzy. Można się w tym wszystkim pogubić ale od czegoś trzeba zacząć.
  

#yasica, nie przekombinuj ;)
Opony terenowe do roweru rekreacyjnego, to jak do opla astry włożyć opony terenowe i jeździć w najtrudniejszych warunkach po drodze szutrowej. Można, ale po co.
Opony zaproponowane w Crosie 4.1 wydają się w pełni wystarczające. Obejrzyj może TO, powinno Ci pomóc.

  
Bierzesz rower crossowy a chcesz tam wpakować oponę byka. Może trzeba zweryfikować https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-gorski-trekkingowy-czy-crossowy/

W moim przypadku już wybrałem ale mam problem z dostępnością. Licznik przyszedł. Rower miałem kupić w sobotę (nie ten z tematu). Nadal czytam i oglądam i lekko się waham. Gdyby była rama pod mój rozmiar już bym go miał.

Myślę, że odpowiedź masz w tym wątku. Zarówno ze strony sklepu jaki i użytkowników. Presja czasu i pieniędzy. Myślę, że jesteś teraz w fazie przemęczenia, zagubienia. Finał należy do ciebie.

 

 

Wykop )

Odnośnik do komentarza

#grzegorz75jan A na jaki rower się "szykujesz" i czym kierowałeś się przy wyborze?

 

Zdjęcie roweru. Podejście drugie: LINK

W sporej części "emocjami" spowodowanymi długimi, przerywanymi przymiarkami do kupna roweru teraz spotęgowanymi możliwymi podwyżkami i znikającymi odpowiednimi rozmiarami, wersjami rowerów z roku 2016. Nagle dowiedziałem się jak mało wiem o rowerach. Ogarnięcie podstawowej wiedzy w 2-3 tygodni spowodował  niestrawność. Sporo pisania (nie czas i miejsce)

Szykowałem się.  W tym wątku nie chciałem być uznany za spamera. Zresztą Spartakus był jedną z opcji. Wystarczyło zobaczyć mój profil na forum i wiedział byś gdzie jestem :ph34r:

Zamówiłem w lokalnym sklepie

 

Nie myślałem, że to się tak skończy. Unibike Viper Disc GTS Liczę, że dotrze dzisiaj. Kolor niebieski bo tylko taki był na już a ceny powoli idą w górę. Rower miał być już z tydzień wcześniej ale z innego sklepu. Nawet licznik już kupiłem. Jednak pogubiłem się z gwarancją (sławna znana i lubiana gwarancja Unibike szczególnie gdy kupujesz wysyłkowo). Następnie zeszły lub nie dopatrzyłem, że sklep nie ma ramy 19" Sporo w wyborze namieszał mi Spartakus ale w wersji SPARTACUS CROSS 4.1

 

 

 

Z tym że jedno zdjęcie :)

 

i odrazu pytanie - przy takim mocowaniu i typie tylnego błotnika da sie zamocować fotelik ( nie będzie to kolidować ) ?? 

Trochę poskąpił lub podsyca apetyt )

#rysib podziel się modelem tych błotników i parę swoich słów o nich.

Odnośnik do komentarza

A jakie zdjęcia chcecie?

Zdjęcia osprzętu roweru macie na stronie producenta, wyjątek to amorek przedni (jak pisałem, zmieniłem go przy kupowaniu). Ale, jeśli rower jest taki śliczny/amerykański, to mogę jeszcze strzelić parę szczegółów - specjalnie dla Was ;-)

Błotniki to:SIMPLA CROSS + RAPTOR SDF 24-29, kupione TU.

Błotniki spisują się dobrze, plecy mam suche, minus - błoto i woda z kałuż chlapie na tył sztycy i brudzi linkę przerzutki przedniej. Jeśli zaś chodzi o montaż fotelika dziecięcego... można, tylko trzeba by dziurkę w brzuszku dziecka zrobić (w biedronce mają takie fajne nożne ceramiczne. Są ostre i wydają się być odpowiednie... ;) ) na błotnik tak dziarsko zadarty jak mój. A tak poważnie, fotelik który miałem, opierał się czasami na błotniku (na nierównościach bujał się góra/dół i wtedy uderzał w błotnik pod nim). Jeśli by błotnik tak mocno obniżyć nad samą oponę,... powinno się udać. Ale na okres jazdy z dzieckiem z tyłu, proponuję zostać z błotnikiem "pełnym", który IB dodaje w zestawie.

#grzegorz75jan Też zastanawiałem się nad unibike'ami. To moi krajanie i mam ich w końcu o rzut beretem od domu. Ceny jednak na mój ogląd były/są mało atrakcyjne w porównaniu z chociażby ex-bydgoskim Rometem czy IB. Mają też dziwną i sztywną politykę cenową i gwarancyjną. Znalazłem ich rower taniej gdzieś w sklepie internetowym sporo taniej (model z roku 2015). Dzwonię do nich i próbuję negocjować ceny (w końcu proponuję, żeby zarobili więcej Oni, taki lokalny patriotyzm :) a nie ktoś inny), niestety natrafiłem na mur i coś jakby ... jakiś taki dziwny stosunek do klienta i rozmowa z pozycji siły. Przypominanie o ich gwarancji, która nie działa przy kupowaniu przez internet (opieranie się tylko na gwarancji sklepu) i takie tam inne zniechęcanie do szukania innej opcji niż tylko kupowanie w sklepie stacjonarnym.

Porównałem to z podejściem IB i słynnej już tu Pani Natalii (choć i ona nie dała się przekonać się do obniżki cen, ale cena wyjściowa była jednak sporo niższa i nie chciałem przesadzać ;) ).

Porównałem wrażenia i dane merytoryczne (Crossfire/Orkan/Cross) i został mi Orkan 4.0 (lub możne nawet 5.0) z posezonowej wyprzedaży 2015 (znalazłem naprawdę okazyjną cenę na 5.0) i Cross 4.0. Policzyłem sobie, uwzględniłem koszt wymiany amorka i ... koniec znacie.

P.S. Nie wiem, jaka jest różnica jakości w ramach, choć przy tym pułapie cenowym wątpię w jakieś spore różnice jakościowe. Dwa, Orkan w świetnej cenie okazał się za mały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...