Skocz do zawartości

Spartacus Cross 4.0, sklep infinitibike.pl


Mek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od ponad miesiąca szukałem roweru dla siebie. W końcu byłem już prawie zdecydowany na Kross Evado 2.0, który miałem zakupić w sklepie w moim mieście. Na dniach miałem już iść do sklepu i brać rower, ale Łukasz wstawił ten wpis na temat rowerów Spartacus, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. --> https://roweroweporady.pl/spartacus-polskie-rowery-gorskie-crossowe-i-miejskie/

Przeczytałem wpis i natychmiastowo zacząłem sprawdzać coś dla siebie, czyli rower crossowy. I tak wpadłem na Spartacus Cross 4.0. Gdy ujrzałem praktycznie cały zestaw Alivio za cenę niecałe 1500zł, to byłem już praktycznie pewien że chcę ten rower. (Kross Evado 2.0 miał duuużo gorszą specyfikację przy cenie 1700zł.) Do tego rowery polecane przez Łukasza na stronie głównej, więc cholera - to nie może być lipa!

Jeszcze kilka pytań na forum i zacząłem się kontaktować z Panią Natalią (którą bardzo serdecznie pozdrawiam) ze sklepu infinitibike.pl. Pomogła mi dobrać kilka akcesoriów, doradziła mi co do wielkości ramy - bardzo trafnie zresztą! - zarówno dla mnie jak i dla mojej kobiety. Rowery są idealne dla nas! Jeśli Pani Natalia to przeczyta - to bardzo dziękuję za cierpliwość i odpowiadanie na wszystkie pytania przez bite 3 dni! Nie raz już słyszałem że jestem trudnym klientem (oczywiście w innych sklepach), ale po prostu lubię wiedzieć co kupuję. Pani Natalia pokazała pełen profesjonalizm i przede wszystkim nie starała się wciskać nic na siłę.

W końcu zamówiłem dwa białe rowery, oba Spartacus Cross 4.0 tyle że jeden na ramie damskiej 17', a drugi na męskiej 19'. Do tego kilka akcesoriów - błotniki, bagażniki, liczniki, oświetlenie. Paczki wyruszyły w piątek o godzinie 15. Mieszkam w województwie Kujawsko-Pomorskim, więc kawałek miały do przejechania. Ku mojej radości w sobotę o godzinie 10 miałem już paczki u siebie!

eSYqiDe.jpg

Otwieram pierwszą paczkę - rower z ramą damską, a tam na samym dnie koszyk na bidon razem z bidonem, do tego w białym kolorze pasującym do roweru! Oczywiście nie zamawiałem bidonów razem z koszykami. Dorzucono je pewnie w gratisie. Taki miły gest ze strony sklepu, bardzo się ucieszyłem. :)

UTdkeKy.jpg

Skręciłem pierwszy rower, zrobiłem sobie przerwę na obiad i później kolejny rower. Gdy otworzyłem kolejną paczkę to znów zostałem zaskoczony - tym razem podwójnie! W paczce były 2 komplety bidonu wraz z koszykiem. Nie wiem, czy w sklepie się pomylili dając trzy bidony zamiast dwóch, ale cóż - ja nie narzekam! :lol:  Przed 14 już dopasowywałem licznik do wielkości mojej opony. Próbna rundka dookoła bloku i w końcu wsiedliśmy na rowery i pojechaliśmy 2.5 kilometra do rodziców kobiety pokazać rowerki.
 

xmg9sYz.jpg

 

Nie dokręciłem jeszcze bagażników do obu rowerów oraz błotników do mojego roweru - po prostu wolałem się przejechać bez nich.  Po drodze zaczęło padać, więc śmiejąc się stwierdziłem że rowery zostały ochrzczone. W niedzielę (wczoraj) wybraliśmy się na przejażdżkę i nasze rowery mają już przebieg 21 kilometrów na liczniku. Bardzo jesteśmy z nich zadowoleni. Są leciutkie i szybkie! :D

Jeszcze pare fotek:

 

32Lm325.jpg

 

 

a1sDWL7.jpg

 

Tutaj widać jeszcze bałagan zostawiony po skręcaniu rowerów i do tego wszędzie walały się bidony z koszykami! :D

Q6N7zmW.jpg

 

Dziś jest poniedziałek. Zauważyłem, że rower po tej wycieczce się lekko zabrudził. Do przerzutek poprzylepiały się drobinki piasku. I tutaj moje pytanko - czy takie coś po każdej przejażdżce wypadałoby wyczyścić? Czy to nie wina jakiegoś oleju, że wszystko tak się przylepia do nich?

Fotki:

tVDxF53.jpg

 

I3pQPWx.jpg

 

Dajcie znać czy wypada coś z tym zrobić.

EDIT: ostatnią fotkę sobie przybliżcie, widać wtedy więcej brudu.

Ogólnie po tych trzech dniach jestem bardzo zadowolony z rowerów Spartacus. Bardzo dziękuję Łukaszowi za polecenie ich na stronie głównej bo bym w życiu nie trafił na infinitibike.pl. Jestem mega zadowolony i polecam!

 

Odnośnik do komentarza

Hej, niech się dobrze jeździ :)

 

Tego typu zabrudzeniem bym się nie przejmował. Warto co jakiś czas przetrzeć łańcuch szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, oraz przyjrzeć się czy takiego przetarcia nie wymagają kółka przerzutki czy tryby kasety oraz korby.

 

Co jakiś czas warto również zrobić porządne czyszczenie napędu, o czym opowiedziałem na YouTube:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu tego tematu również skusiłem się na spartacusy 4.0 dla mnie i mojej dziewczyny ah i też padło na biały kolor. :) Rowery zamówione przed Majówką przyszły w poniedziałek i od razu zabrałem się do szybkiego składania i pierwszych testów. Rower oczywiście zamówiony w infinity. :) W tej cenie na prawdę nie da rady nic lepszego znaleźć. Jestem bardzo zadowolony rower przetestowany w mieście i w terenie również. zakupu nie żałuję. Lepszego wyboru nie można było dokonać.

 

Po przeczytaniu na głównej tematu już miałem chrapkę na ten model.

 

Do tego dzięki Mek za ten temat po przeczytaniu natychmiast się zdecydowałem i nie żałuję. Na rowerkach od poniedziałku zrobione ponad 130km i oby tak dalej się sprawowały.

 

Polecam wszystkim serdecznie.

 

Po dalszych testach roweru wrzucę fotorelację z jakiejś dłużej wyprawy i dalszej opinii.

Odnośnik do komentarza

Nie masz za co dziękować, sam jestem bardzo zadowolony dlatego napisałem ten temat. :) Mojej dziewczynie zaczęło coś stukać w pedale po 200km na liczniku (wczoraj). Ale w domu dokręciłem mocniej ten pedał bo był luźniejszy i teraz wszystko gra, nic nie stuka. Po prostu chyba go za słabo dokręciłem przy składaniu. Wystarczyło tylko lekko przesunąć kluczem żeby mocniej go docisnąć/dokręcić i gitara :)

EDIT: Może wrzucę pare fotek z wyprawy jak będę w domu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się rower. Interesuje mnie szczególnie bagażnik, możecie dać jakieś zdjęcie z nim i z błotnikami. To jest ten bagażnik ze strony producenta?? Da się go bez problemu zamontować?

Zastanawiałem się cały czas nad rowerem trekkingowym, ale jednak czasem będę w jakiś las jechał, nie na wertepy, ale jednak. Wydaje mi się, że ten rower byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...