Skocz do zawartości

Przeskakujący/strzelający łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem, fizycznie dość wiekowym(70), witam wszystkich serdecznie. Wszędzie szukam odpowiedzi ale nic mi to nie daje. Może tutaj znajdę jakąś poradę. Jak w tytule, przeskakuje/strzela mi łańcuch.  Założyłem nową kastę razem z łańcuchem. Nie pomogło. Kupiłem nową piastę, przeplotłem koło. To samo. Mało szału nie dostaję jak w czasie jazdy nagle czuję ten "strzał i przeskok". Co ciekawe, Wyjeżdżam  rano z domu, wszystko w najlepszym porządku. Po przejechaniu kilkuset metrów, nieraz kilometra i więcej zaczyna się "polka". Nie mogę nigdzie przez to wyjechać !!! Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale padła mi pompa wody w aucie i muszę ją wymienić. Natomiast co do roweru: jak zauważyłem, to na pewno jest lekko skrzywiony wózek przerzutki. I chyba coś jest nie tak ze śrubami regulacyjnymi. Zęby zębatki przedniej w doskonałym stanie.  Kółka przerzutki , jakby trochę wyrobione. Zamówiłem przed chwilą nowe. Jutro po południu spróbuję coś jeszcze zrobić. Dziękuję za rady i pozdrawiam. Opowiem jak idzie mi z tym kłopotem.

Odnośnik do komentarza

No i kłopot rozwiązany. Okazało się, że najmniejsza tarcza była luźna! A jako że obecnie jeżdżę niemal tylko na płaskich drogach, więc głównie ona pracowała.  Dopiero wczoraj, w piątek, byłem w lasach w Białobrzegach, gdzie trochę pojeździłem po górkach i wtedy wszystko wyszło na jaw. Tylko, kolejny kłopot, czy ja słabo dokręciłem czy może samoistnie ta zębatka może się poluzować? W każdym razie, teraz dokręciłem solidnie, i następnym razem nie wymienię kasety, tylko będę musiał koło wymienić ;-). Za pomoc i rady, dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...