Skocz do zawartości

Który U-Lock wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym się poradzić, który U-Lock wybrać. Doczytałem już, że jak zabezpieczać rower, to tylko U-Lockiem. Pozostaje pytanie którym? Zauważyłem też, że najlepszymi opiniami tutaj cieszą się Abus i Kryptonite.

Skupiając się tylko na tych 2 wytypowałem (wstępnie) 2:

- Kryptonite New-U Evolution LS

- Abus Granit Plus USH

Oba zapewniają mniej więcej podobny poziom ochrony i kosztują również podobnie. Kryptonite jest jednak znacznie cięższy. Niemniej jednak który z nich byście wybrali? A może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza

żartobliwie na opak:
jak masz na pustyni dwa podobne wiadra wody z czego jedno jest w połowie pełne to jakie wybierzesz - dla ułatwienia podam że nie piłeś od 3 dni ... ?
oczywiście że ... pełne;) - jak wypijesz to i tak Ci zostanie pół ... czyli lżejsze ...
Sens jest taki - jak Ci jedno czy lekkie czy cięższe i w tej samej cenie to wybierasz lżejsze - jak cięższe jest trochę tańsze to i tak lżejsze, jak jesteś masochistą wybierasz droższe i cięższe ...

Moim zdaniem Abus ma nieco lepsze hartowanie stali - ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego pytam o opinię. Bo parametry techniczne, czy informacje podawane przeze producentów, to jedno, a życie, to zupełnie inna bajka. Pytam jak to wygląda w praktyce. Jeśli rzeczywiście nie ma istotnych różnic, to można się kierować wagą, kolorem ?

Również z tego samego powodu pytałem, czy może coś innego w - teoretycznie - tej samej klasie - np OnGuard PitBull, który jednak jest wyraźnie tańszy.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Produkty Abusa bynajmniej nie są jednymi z lepszych. U-locki Asusa za 200 zł to kompletny szmelc, który można przeciąć przecinakiem do metali, co zamieścił ktoś tu na forum co mu tak ukradziono rower. Podobnie z łańcuchami Abusa. Mają chyba jakąś najtańszą stal. Kryptonite czy nawet chiński OnGuard, nie idzie przeciąć przecinakiem. Na YT jest test Krytonite Nie York, którego nawet nie dało rady przeciąć przecinakiem hydraulicznym. Mój OnGuard Pitbull  miał ślady ataku ale je przetrzymał. Kolegi również.

Dopiero bardzo wysokie modele Abusa są ok.

Odnośnik do komentarza

Ja Ci proponuje zainteresować się produktami marki OXFORD. Sam kupiłem 2 łańcuchy o przekroju ogniwa 10 i 14mm. Na YT są testy i nie da się obciąć nożycami. Jedynie flex przetnie, ale do tego jest potrzebne dużo czasu i generuje mnóstwo hałasu. Poza tym łańcuch jest wiotki i potrzebne są 2 cięcia na jedno ogniwo. Pamiętaj by zapięcie było jak najdalej od ziemi i ścian, by złodziej nie miał się jak zaprzeć. Samymi rękoma w powietrzu nie przetnie tak grubych prętów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...