Skocz do zawartości

Góral do 4000zl.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę  zakładać nowego wątku więc się podepnę.

W odróżnieniu od autora NIE CHCĘ napędu 1x11(12) który zaczyna dominować w tym poziomie cenowym.

Dwa warunki niezbędne:

- amortyzator powietrzny

- napęd 2x11 lub 2x10 

- wzrost/waga 186/87

Budżet 4000 +/-500

Mile widziane:

- sztywne osie

- tarcza przód 180

 

Warunki niezbędne spełnia np. Cube Attention SL, gorzej z częścią osprzętu (np. hamulce MT200). Acid już ma napęd 1x12

Łapie się Kross Level 7.0 ale jest  zadziwiająco dużo niepochlebnych opinii na forach o Krossie.

 

Jakieś inne propozycje?

Z racji zamieszkania trasy raczej nizinne (lasy) ale w góry też czasem chętnie - ostatnio wjechałem na Skalnik (Rudawy Janowickie) na moim 15 letnim Rockriderze 5.2 i widzę jego braki (no i oczywiście już mój niemłody wiek i kondycję).

Podoba mi się przywołany X100 ale napęd 1x12 jest dla mnie nie niesatysfakcjonujący. 

 

Odnośnik do komentarza

O Kellys nie myślałem. 

Znalazłem np.:

- polecany tu często Cube Attention SL (hamulce MT-200 nie za słabe?); 

- ROSE Count Solo2 (zdaje się dobre hamulce MT-500)

Ten Kellys wygląda nieźle. Hamulce M445 są lepsze od MT400?

Ciekawi mnie geometria ramy. W polecanym dla mojego wzrostu (186) rozmiarze M rozstaw osi (MB) jest 1093 - mniej niż w pozostałych oglądanych modelach i mniej niż w moim RR 5.2 26"(112 cm).

Czy są jakieś istotne różnice między modelem 2019 i 2020? Jest trochę ofert lekko ponad 4000 na 2019.

I drugie pytanie- czy sa istotne różnice między Gate 30- 50 - 70? Różne widelce (ale wszystkie powietrzne), hamulce takie same, 30 najsłabsze wyposażenie ale jeszcze sensowne. Warto?

Nie mogę znaleźć informacji o wadze. Miło byłoby gdyby max 13-13,5.

Odnośnik do komentarza

Wpisz hasło w Google dostaniesz kilka przynajmniej.

np. https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-50-27-5-2019-ostatnie-sztuki-p-3663.html?gclid=CjwKCAjwj975BRBUEiwA4whRB_cscMCh2p0QGfjyVIj4Qpx4rzHCNyHkG-728cwI0A07q8EsA8i1GhoCIMAQAvD_BwE

 

PS. Po wczytaniu się wygląda na to, że Gate model 2020 ma inną ("wydłużoną") geometrię. Rozstaw osi o ok. 2-3 cm większy ale jednocześnie efektywna długość ramy mniejsza. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...