Skocz do zawartości

Dobór siodełka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim trekkingu założone stare, radzieckie siodełko skórzane na sprężynach ? Zawsze byłem zdania, że skórzane najlepsze, a te ,,gąbczaste" są be.

I o ile moje siodełko w góralu z ramą 19,5" było ok, to w obecnym trekkingu z ramą 21" jeździ się źle. Choćbym nie wiem jak ustawiał, wciąż boli mnie po jeździe lewa pachwina, wewnętrzna część  lewego uda, muszę też co kilka minut podnosić tyłek bo krew nie chce krążyć. Samo pedałowanie jest nieefektywne, kręcę a rower ,,nie jedzie".

W załączniku siodełko z ,,lotu ptaka".

Chętnie bym zamienił na inne, wygodniejsze, ale trochę się obawiam tych ,,gąbczastych", że mnie będą odparzały i non stop będzie mnie tyłek boleć ?

Czy mam po prostu zmierzyć sobie rozstaw kości kulszowych i dobrać typowo trekkingowe siodło? Czytałem, że do trekków właśnie takie są dobre. A mi jest na nim niewygodnie...

20200804_173841.jpg

20200804_173830.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeździłem na takim 40 lat temu, bo po prostu takie miałem, a lepsze nie były dostępne. W latach 90-tych kupiłem Selle Italia, turystyczne, na sprężynach. Wierzch - plastik, ale szorstki Rowek na środku. Na tamte czasy - rewelacja. Córka ma obecnie takie w rekreacyjno-miejsko-górskim :).

Pierwszą, używaną szosę kupiłem z siodełkiem Selle Italia Concore (klasyk). W wersji Turbo ( najtwardsze). Rewelacja. Ale na b.długich trasach trochę dokuczało, no i nie miało dziury.

Prawdziwa rewelacja - jak dla mnie - to Vertu. Podróba Tioga Spyder. Twarde, a miękkie hm... Da się :). I utrzymuje w pozycji. Nie obciąża kolan.

Niedawno złożyłem rower zabytkowy i Vertu nie pasowało stylistycznie :). Kupiłem takie:

https://bikerstudio.com.pl/pl/p/Siodelko-FW-z-nitami-brazowe/3145

Trochę bardziej miękkie niż SI Turbo. Po 5 godzinach jazdy zaczyna trochę dokuczać (brak dziury), ale generalnie - mogę polecić. Zwłaszcza - za tę cenę :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...