Skocz do zawartości

Buty SPD a możliwość jazdy na platformach.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pisze może z dziwnym zapytaniem ale jednak postanowiłem je zadać. Mianowicie posiadam buty Shimano SH-R107 o ile do samego produktu nie mam zastrzeżeń to niestety jazda w blokach SPD nie przypadła mi do gustu. Kilka wywrotek w sytuacjach kiedy nie miałem czasu wypiąć buta skutecznie zniechęciła mnie do jazdy w blokach SPD. Aczkolwiek szkoda mi pieniędzy wydanych na buty i chciałbym je wykorzystać do zwykłych platform. Widziałem w sprzedaży specjalne nakładki ale nie wiem na ile sprawdzi się to na tym modelu. Może ktoś próbował podobnego rozwiązania?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie chcę wyolbrzymiać traumy z użytkowania SPD ale zachęcałbym do dwojakiego traktowania roweru który posiadasz (nic o nim nie napisałeś a może tu tkwi problem - stosujesz SPD-y w rowerze który kompletnie się do tego nie nadaje?) - jako turystyka z lajtowym podejściem i wyczynowym gdzie byle podjazd w SPD-ach po nauczeniu się ich używania daje giga satysfakcję.
Niestety aby mieć czym musiałbyś wydać kolejne 150-250 zł np. na to https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-shimano-pd-eh500-pd18911/ (chwalone za jakość) - pedały platformowe (z kołkami dla lepszej przyczepności do jazdy na lajcie) i "trzymadło espedowe" do "zapinania mocy" - mam podobne ( https://www.decathlon.pl/peday-dwustronne-500-id_8298318.html - tańsze ) w najbardziej wywrotnym rowerze na świecie i wykorzystuję obie płaszczyzny - lajtowo podczas "spacerów w adidasach" i SPD w pojeżdżawkach indywidualnych bardziej nastawionych na prędkość i "poginanie z wiatrem".
Krótko - nie rezygnuj, zmień jedynie przyzwyczajenia - potrenuj na sucho wypinanie "nagłe" - usiądź, wepnij się i wyrabiaj nawyk "pietami na boki" przez kilka dni, potem to samo w ruchu ale z dala od ludzi - raz lewa noga raz prawa a potem obie naraz, ostatecznie planuj trasę tak abys przewidywał ewentualne zachowanie innych - jazda w SPD powinna być monotonna i spokojna czyli z przewidywalnymi ruchami - jeśli wybierasz trasę typowo miejską ze skakaniem po krawężnikach lub uwijaniem się między ludźmi to wtedy trampki i platformy z kolcami w pedałach zamiast SPD lepiej się sprawdzą - mając zaś pedał dwuplatformowy wybierzesz to co ci pasi ...

Odnośnik do komentarza

To są buty typowo szosowe z możliwością obsługi bloków MTB i szosowych.

W takich butach absolutnie nie da się jeździć na zwykłych pedałach.

Jeśli próbowałeś metalowe bloki SPD i nie nauczyłeś się wypinać, to albo spróbuj jeszcze raz, jak radzi Mociumpel (rada z blokami wielokierunkowymi też jest dobra), albo przełknij stratę, pozbądź się butów i pedałów i kup zwykłe.

Odnośnik do komentarza

Nie spojrzałem nawet co to z but bo nie przyszło mi do głowy że ktoś kupi buty szosowe i wsadzi do nich bloki od mtb. Sorry ale uważam to za wyjątkowo głupi pomysł. W tych butach nic z jazdy w pedałach SPD raczej nie będzie. Można do nich kupić pedały szosowe i bloki szosowe i wtedy będzie wszystko ok. A do jakiego typu roweru zostały kupione te buty?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...