Skocz do zawartości

Rockshox Tora 318 Rs solo air - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich miłośników amortyzatorów RockShox! 

 

Przychodzę z pytaniem, ponieważ posiadam amortyzator przedni RockShox Tora 318 Rs solo air z roku ok. 2010, a moje pytanie to : W jaki sposób mogę zwiększyć skok mojego amortyzatora, bo przecież jak dobrze wiadomo ten amor ma kilka ustawień skoku [ 80 100 lub 130 mm]. [Zamontowany jest w rowerze Specialized myka elite z okolic 2010r.] Na dzień dzisiejszy ma 80mm skoku ale z filmików na portalach społecznościowych widać że powinien mieć dużo więcej np. 130mm co na plakietce dotyczącej ciśnienia jest uwzględnione. Dokąd mam się udać i co poczynić? Albo czy poprostu się nie znam i mam inną wersję amortyzatora, w co wątpię. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! {-:

Odnośnik do komentarza

Nie jestem mechanikiem i nie serwisuję sam amorów. W nowych amorach RockShoxa są tzw. tokeny, wypełniające komorę powietrzną.  Wyjmując je lub wkładając reguluje się skok w pewnym, niezbyt dużym zakresie. Nie wiem czy było to już stosowane w 2010 roku. Najlepiej napisać do jakiegoś czołowego serwisu amorów. Np. Spider Suspensions.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...