Skocz do zawartości

Czy trzymanie roweru na dworzu może zniszczyć rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę trzymać roweru w mieszkaniu. Dotąd trzymałem go na klatce schodowej, przypięty do barierki, ale to, obawiam się, nie jest najlepszy pomysł.

Ludzie najczęściej parkują swe rowery na podwórzu naszego bloku, mnie też radzono, bym tam swój trzymał. Problem polega na tym, że gdzieś słyszałem / czytałem (czy nie w serwisie? albo na papierku dołączonym do roweru, gdy go kupowałem?), że roweru podobno nie należy przechowywać na otwartej przestrzeni, że rower chwilowo nieużywany nie może być wystawiony na działanie pogody, bo to ma podobno niszczyć rower.

Czy rower istotnie może się zniszczyć przez to, że przechowuję go na podwórzu zamiast w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza

Zapewne warunki zewnętrzne będą bardziej szkodliwe to podobnie jak samochód czy motor garażowany czy pod chmurką z tym że rower czy motor wszystko ma totalnie na zewnątrz. Minimum komfortu to jakieś zadaszenie. Mamy tu słońce i wilgoć. Ostatnio zostawiłem wieczorem rower chwilę na zewnątrz i cały obsiadł wilgocią a gdyby potem do południa stał w słońcu to krople np. na siodełku robiły by za soczewki. Jest rosa, mgła ogólna wilgoć i słońce. Długotrwała wilgoć pięknie penetruje wszystko łącznie z łańcuchem. Jeżeli nie masz warunków to w łeb sobie nie strzelisz. Może masz możliwość zastosować jakiś uchwyt na ścianę czy sufit. Są przeróżne warianty takich mocowań gotowych lub samoróbek jeżeli tylko jest miejsce w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...