Skocz do zawartości

Trzaski przy pedałowaniu w nowym rowerze Kross Level


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich roweromaniaków. Na początku tego roku kupiłem rower Kross Level 8.0 model 2019. Przebieg do tej pory ok. 900 km.

Od jakiegoś czasu słyszę przy pedałowaniu różne trzaski - wydaje się, że hałasy dochodzą z okolic suportu. Suport: SHIMANO PRESS FIT BB-MT500, korba: SHIMANO FC-MT600 (36/26T). Czy to możliwe, że to stamtąd? 

Dodam, że hałasy pojawiają się i nasilają zawsze po kilkunastu kilometrach i zwykle po mocniejszym pedałowaniu. 

Jest to niezwykle denerwujące, bo łańcuch mam zawsze dobrze przesmarowany.

LINK: https://bit.ly/3endgZE

Przepraszam za jakość nagrania, ale liczę, że te trzaski wyłapiecie ? (w słuchawkach słychać lepiej).

Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Dziękuję!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Oj niestety aktualnie jadę na głośnikach. Na "słuch" to jak ocieranie łańcucha o którąś część wózka przedniej przerzutki. Dostaniesz całą litanię a na koniec coś o czym mało kto by pomyślał. Przejedź się pod małą i większą górkę na paru różnych przełożeniach ale możliwie powoli by skoncentrować się na wyłapaniu źródła dźwięku.


Support, mocowanie korb - czasem i zbyt mocne dokręcenie powoduje naprężenia i grają, mocowanie tarcz (śruby kominowe) pedała w tym ich mocowanie jak i sprężyny od wpinania bloków. Przemacał bym też dobrze łańcuch czy na wszystkich ogniwach gnie się prawidłowo a szczególnie na spince jeżeli jest i na koniec
 

https://www.youtube.com/watch?v=nxEHIIUnhL8

Gość ma w okolichach 2017r ze dwa trzy filmy o różnych takich atrakcjach.

Odnośnik do komentarza

Dawno temu opisywałem odpowiadając komuś też na temat trzasków w rowerze swój przypadek. Pojechałem na leśną drogę gruntową która akurat była pokryta trochę cienką lekko wilgotną ściółką co wyciszało opony i zmiękczało jazdę. Dobrałem przełożenia i prędkość (małą) tak by było słychać problem ale czułem się stabilnie by jechać i gibać ciałem by zbliżyć się do źródła dźwięku. W ten sposób wiedziałem po której stronie on jest. Wykręciłem pedał z korby. Wyczyściłem gwint, dałem odrobinę smaru i ponownie dobrze przykręciłem. Do dziś jest spokój.
Raczej jedziesz w pedałach SPD. Jeżeli masz w zapasie platformowe to załóż je i sprawdź. Nawet jeżeli to nie pedały to w ten sposób wyeliminujesz jeden z czynników. Przyjrzyj się dobrze na pustej drodze jak przechodzi łańcuch nawet w skrajnych przełożeniach przez wózek przedniej przerzutki. Może same łebki pinów łańcucha ledwie dotykają wózka. W twoim filmie za bardzo wieje.

Odnośnik do komentarza
Dnia 11.07.2020 o 20:18, grzegorz75jan napisał:

Support, mocowanie korb - czasem i zbyt mocne dokręcenie powoduje naprężenia i grają, mocowanie tarcz (śruby kominowe) pedała w tym ich mocowanie jak i sprężyny od wpinania bloków. Przemacał bym też dobrze łańcuch czy na wszystkich ogniwach gnie się prawidłowo a szczególnie na spince jeżeli jest i na koniec

Spinka chodzi luźno jak i wszystkie ogniwa, łańcuch nie ociera wózka przedniej przerzutki. Wykręciłem pedały, przesmarowałem gwinty, także sprężyny. Poluzowałem i dokręciłem sztywną oś z tyłu ( słyszałem, że w przypadku zacisków może zadziałać). Co ciekawe... hak tylnej przerzutki był niemal luźny i dokręciłem o pół obrotu także jutro sprawdzam czy mój serwis zadziałał i dam znać. Jak nie to będę szukać dalej.

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...