Skocz do zawartości

Koła i hamulce tarczowe do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Składam nowy rower. Zakupiłem ramę na Chinach która ma mocowanie na tarcze. Jest to klasyczna szosowa rama aero.

Chce dobrać jakieś koła do zestawu jednak nie wiem dokładnie jakie. Oczywiście wiem że maja to być obręcze z piastami Center lock lub mocowanie na 6 śrub - ale które wybrać? Osprzęt zamierzam zakładać serii shimano 105. Jakie tarcze do tego zakupić? Szukam konkretnych ofert na necie i ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Proszę doradźcie nowicjuszowi. 

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze że wypatrzyłem już koła za 2tys. Firmy Elite. Tylko przy zamówieniu muszę podać rodzaj piasty. 

Dodatkowo z osprzętu nie mam hamulców tarczowych jeszcze (szukam rozwiązania by były to hamulce mechaniczne - w ramię mocowanie posiadam flat mount) może ktoś coś? Na wadze mi nie zależy 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za koła. Piastę musisz dobrać stosownie do tego co masz w ramie - powinna być opisana jakie ma osie, np przód 12x100 a tył 12x142.

Do 2000 masz niezłe Fulcrum Racing 4 DB za 1400 w sklepie Wertykal, ewentualnie składne na zamówienie w lemonbike, daveo albo wojczal bike np. 

Fulcrumy są uniwersalne, w zestawie są adaptery pod różne typy osi i po rozpakowaniu je sobie dostosujesz.

Hamulce tarczowe na linkę - TRP Spyre, Avid BB7 Road, TRP HY-RD, Zoom HB-100, JuinTech R1 / F1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...