Skocz do zawartości

Wymiana na sztywny widelec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower mtb 26" Unibike Evolution z okolic 2011 roku. Rower mi w miarę wystarcza, ale z biegiem lat popsuł się w nim amortyzator (Suntour XCR 100mm) - wyleciało z niego sporo smaru, zamiast cokolwiek amortyzować wydaje tylko pusty dźwięk i blokada skoku nic nie daje. Wyczytałem, że naprawa będzie nieopłacalna. Jako, że aktualnie rowerem jeżdżę tylko po mieście i nie chcę za dużo inwestować w stary, tani rower, rozważam wymianę na sztywny widelec. 

Czy ktoś może podpowiedzieć jaki model widelca powinienem kupić, żeby wszystko do siebie pasowało, nie wyglądało tragicznie i nie złamało się na pierwszym krawężniku? Dodam, że rower ma hamulce v-brake. Na Allegro jest sporo modeli nawet za 50zł, ale nie wyglądają specjalnie solidnie. Powiedzmy, że budżet 200zł. Mogę też ściągnąć z chin, ale musiałbym wiedzieć dokładnie co.

Ewentualnie, może spróbować kupić inny, używany amortyzator? Tylko na co musiałbym zwrócić uwagę żeby to spasować? Posiadam w razie czego rysunek geometrii roweru od producenta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...