Skocz do zawartości

Specialized Camber 29" XL z 2013 - jaka cena?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

prosiłbym o pomoc w wycenie roweru Specialized Camber 29", rama XL, rocznik 2013. Poza odpryskami na lakierze rower wygląda dość dobrze, jeździ bardzo dobrze. Przebieg 1500-2000km.

Specyfikacja standardowa - nie znam dokładnych nazw pozespołów.

Amortyzatory powietrzne z przodu i z tyłu, hamulce hydrauliczne, osprzęt Shimano, rama aluminiowa.

Cena sprzedającego to 3150zł. Czy to dużo/mało/w sam raz?

 

Odnośnik do komentarza

Podaj konkretną specyfikację lub model. To za mało danych. Był to model trailowy, w miarę przyzwoity. Testowałem jeden z ostatnich modeli produkcyjnych. Wszystkie modele Specialized są produkowane w co najmniej czterech wersjach sprzętowych. Zdjęcie od strony korby albo przynajmniej nazwy amortyzatorów. Cena na pierwszy rzut oka rozsądna. Natomiast nie wiem czy wiesz ile kosztuje utrzymanie fulla lub doprowadzenie go do stanu "prawie jak nowy". Jeśli kolega nie ściemnia to jest to rower prawie nowy.

Jeśli był to Camber Comp 2013 to miał ramę z lekkiego stopu alu M5, z przodu amor RockShox Reba, z tyłu dumper Monarch. To jest ok ale mały skok 100 mm. Napęd w tym modelu był Sram X7+X9 i hamulce Avid Elixir. Jak w miarę nowe to chwilę pojeździ, w krótkim czasie się rozpadnie. Miałem taki zestaw napędowo-hamulcowy w Specu z 2010 roku. Kompletne gówno. Więc trzeba by włożyć 600 w hamulce i min. 1000 w napęd. Mało opłacalne.

Tu masz wszystko o kosztach utrzymania fulla:
https://roweroweporady.pl/f/topic/6920-scott-spark-730-mountain-bike-2014/?tab=comments#comment-51353

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię, z częścią podzespołów miałeś rację.

Z przodu jest RockShox Recon Gold TK SL, dumper z tyłu RockShox Ario RL, hamulce Avid Elixir 3, osprzęt Shimano Deore XT, rama aluminiowa M5.

Ostatnie 2 lata jeździłem na RockRiderze 540S z Decathlonu i wygląda na bardziej zużyty niż ten Specialized - nigdzie nie ma śladu piachu, błota. Jest trochę rdzy na śrubach i tarczach. Chodzi mi głównie o rozmar ramy XL i koła 29 - najtańszy taki rower znalazłem na OLX za ok. 3500zł.

Odnośnik do komentarza

Rower zakupiony :-). Muszę wymienić hamulce bo przy upuszczaniu płynu - wymieniałem klocki - ukręciłem gniazdo śrubki na szczęce. Moja wina.

Teraz są Avid Elixir 3R SL - mają średnie opinie i trochę ciężej działały od moich starych BTWIN by TEKTRO 160 mm. Szukałbym hamulców ze średniej póki cenowej, które łatwo się serwisuje, są dostępne części zamienne i dobrze hamują. Możesz coś polecić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...