Skocz do zawartości

[6000] Merida Silex 300 czy Rondo Ruut


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Będzie to mój pierwszy rower inny niż MTB. Ma być dość szybki, mieć możliwość bezproblemowej instalacji błotników, posiadać baranka. Pozycja im bardziej komfortowa tym lepiej.
 

Jeździłem na Meridzie Silex i bardzo mi pasował. Chciałbym jeszcze przed zakupem pojeździć dla porównania na czymś innym. 
Szukając natknąłem się na Rondo Ruut AL1. Budżet nieco większy ale ciekaw jestem tej zmiennej geometrii, czy w górnym ustawieniu będzie podobny komfort do Silexa.

 

Polecicie coś co trafi w moje oczekiwania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kolega ma  Meridę Silex 400 i jest zachwycony. A miał wcześniej trochę rowerów w tym Giant Defy. Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Rondo Ruut na temat tego widelca o zmiennej geometrii. Żaden z nich nie przestawił go więcej niż 3 razy. Więc jest to zbędny ficzer za który dużo dopłacasz. Jak chcesz komfort to decyduje geometria i opony. No i oczywiście jakikolwiek karbon jest lepszy niż najlepsze alu. Stalówka również. Nie wiem co błotnikami w tych rowerach. Napęd 1x na szosie jest do dupy.  Mam Apex w przełajówce młodego i jest to shit w porównaniu do Shimano Tiagra czy 105. Tektro Spyre to nie hamulce tylko spowalniacze jakby co. Ale szosowcy są do takich przyzwyczajeni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...