Skocz do zawartości

[20000zł] Specialized Roubaix


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem się Roubaix Pro i  już nie widzę niczego poza nim:

  • Waga poniżej 8kg
  • FutureShock 2.0 (dealbreaker, dlaczego nie ma go w Comp?!)
  • eTap AXS
  • na metce stoi jak byk: 30899

Cena wykracza poza założony budżet. Poradźcie, proszę, kiedy i jak kupić to cudo? Czekać do września? Polować na tańszego Roubaix Expert, który jest niedostępny w rozmiarze 56cm? 

 

 

Odnośnik do komentarza

Takie rowery kupuje się od połowy sierpnia i początku września. Ja po mojego Roubaix SL2 przejechałem się kiedyś aż pod Salzburg. Ale inna sprawa że zaplanowaliśmy urlop rowerowy w Austrii z trasą koło tego Concept Store'u. Za jakiś czas kupiłem od nich Tarmaca. Tym razem wysyłkowo. Bardzo mi się ten nowy Roubaix z Future Shockiem 2.0 podoba. Nie miałem jeszcze okazji na nim jeździć bo mi zdrowie padło. Ale jestem po naprawie i pożyczę testówkę jak będzie okazja. Ten rower posiada wszystkie cechy jakie chciałbym w szosie. Rama endurance ale aero, amortyzacja przednia na podłe drogi, wyłączana na gładkiej szosie, zmiękczenie tyłu, bierze szersze opony więc może robić za zimówkę albo adventure bike. Z doświadczeń w Alpach to jeszcze dodałbym dropper seatpost. Na długim zjeździe jak ze Stelvio czy paru innych, szczególnie stromych, zjeżdża się dramatycznie lepiej mając siodełko 3 cm niżej. Bywało że ręcznie obniżałem przed zjazdem. Ramy Pro lub Expert są zwykle optymalnym wyborem. Comp i Elite zwykle takie sobie. Future Shock 1.0 był niedopracowany, jeździłem. Mam nadzieję że 2.0 ma co trzeba. Trzeba polować w trzecim kwartale. Są też mechanicy grup zawodowych, którzy mają czasem coś na sprzedaż w dobrej cenie. A ze sklepów Sigma Sport ma czasem dobre wyprzedaże, nasz skleprowerowy.pl gdzie kupiłem młodemu Tarmaca za 50% ceny, Czesi (wyszukiwarka heureka.cz), Słowacy. Przez lata to odwiedziłem jadąc po drodze chyba połowę porządnych sklepów sprzedających tam Speca. Wiele sklepów nie wystawia nawet w necie niektórych rzeczy.  Któregoś dnia wszedłem do CozmoBike z którym się kumpluję i była do wzięcia jakaś wysoka rama Tarmac Disc za jakieś 4,5k. Akurat nie miałem kasy. Trafiają się takie perełki. Waga w takim rowerze drugorzędna. Po płaskim 2kg wagi mniej poprawia średnią o ok. 0,05 km/h. Pod górę 1kg wagi to może z 10 sekund mniej na średnim podjeździe. Dla nieścigającego się amatora bez znaczenia. Ten AXS podraża. Wolałbym UDi2. Rower byłby tańszy a równie sprawny technicznie. No i heble Srama pozostawiają do życzenia. A to dla mnie w Alpach kluczowa sprawa, bezpieczeństwo.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przyszedłem Ci podziękować, bo skorzystałem z poniższego:

Cytat

Pod górę 1kg wagi to może z 10 sekund mniej na średnim podjeździe. Dla nieścigającego się amatora bez znaczenia. Ten AXS podraża. Wolałbym UDi2. Rower byłby tańszy a równie sprawny technicznie. No i heble Srama pozostawiają do życzenia

 

...dzięki temu, po targowaniu, wyszedł Domane SL7 2021 + Body Armor + DuoTrap za 210 Jagiełłów. Jest taki ładniutki, czyściutki i nieporysowany, że  dziś tylko siedzę i gapię się na niego jak nastolatka na Harry'ego Styles'a. Jutro się sponiewieramy, ale tylko troszkę, a w piątek będzie 200 szosami i lasami.

No i dziś po raz pierwszy w życiu zaprzątnąłem sobie głowę myślą  "czy firmłer mojego grupsetu wymaga apdejtu?" 

Odnośnik do komentarza

Chyba po cichu wcjodza właśnie modele 2021 bo jakoś mało modeli na stronie i kolory się chyba pozmieniały. Jeśli mam rację to słabo bo wyglada na to, że nie zmieniło się nic poza kolorami a liczyłem na FS2.0 w Compie (tak jak w nowym Divergu) i miejsce na szersza opone.

 

A jeżeli chcecie się zakochać w Roubaix to proponuje zajrzeć na stronę Spec US i ogarmać model sygnowany przez Sagana (wkleiłbym link ale chyba odrzuca mi posta, nawet zdjecia nie można wkleić)

 

Odnośnik do komentarza

tak, żeby zamknąć temat Roubaix 2021 (gdyby ktoś również czaił się na ten rower) - Spec Warszawa potwierdziło mi niestety, że płonne były moje nadzieje ?. Zarówno na Roubaix Comp, które byłoby równie fajnie wyposażone co Diverge Comp Carbon (FS2.0, swat box) - w 2021 zmieniło się tylko malowanie + owijka i na sztycy podsiodłowej dodali napis S-Works ? - jak i na testowy model w moim rozmiarze (64cm, ew. 61cm) :(.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...