Skocz do zawartości

wymiana opony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z kołem.Otóż tylna obręcz ma 26x1,5 na której jest opona 50-559 cross. 3krotnie były przebicia, jedno za drugim.. Sprawdziłem dokładnie, nie ma wewnątrz drutów ani innych.Co może być przyczyną.  Poszperałem w necie. Z tabelek wynika, ze dla szer obr 15 powinna byc max szer opony 32. Czyli ona nie pasuje? Ale w przednim kole jest identyczna i hula. O co chodzi?

Pzdr 

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie musisz mieć coś jednak wbite w oponę, tyle że jest tak małe, że nie widać. Czasami też ciężko wyczuć nawet na dotyk. Jeżeli dętka dziurawi się w tym samym miejscu, to pewnie to jest właśnie przyczyną (ewentualnie w innym miejscu, ale w tej samej odległości od wentyla, jeśli założyłeś dętkę odwrotnie). Musisz bardzo dokładnie obejrzeć oponę i to z obydwu stron, nie tylko od środka. Coś może być wbite od zewnątrz i dziurawić oponę dopiero pod naciskiem. Że obręcz jest za wąska, to wątpliwe. Jeśli ma 15 mm wewnętrznej szerokości, to faktycznie byłoby trochę mało jak na opony o szerokości 50 mm, ale nie powinno to powodować przebijania dętki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...