Skocz do zawartości

Montarz osi Shimano Nexus 8 SG-8R20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy więc jeśli trafiłem na nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Zabrałem się za konserwacje piasty Shimano Nexus 8 SG-8R20, mam już wszystko rozłożone i umyte, wystarczy złożyć.

Jednak tu pojawia się problem ponieważ wszystkie części mam bardzo dokładnie ułożone tak by było łatwiej składać ale chyba niepotrzebnie rozłożyłem również całą oś piasty czyli to co na załączonym zdjęciu i niestety tego już tak dokładnie nie udokumentowałem. Czy mógłby mi ktoś pomóc jak to złożyć? Chodzi mi przede wszystkim o ustawienie tych czterech sprężynek, wiem w którym miejscu mają się znajdować ale nie wiem z której strony mają się zachaczać. Znalazłem wiele poradników jak złożyć całą piastę ale nigdzie nic nie ma konkretnie o samej osi. Bardzo proszę o pomoc.

Shimano.PNG

Odnośnik do komentarza

Nie to że umiem i się śmieję z Twojego pomysła rozkładania piasty na części pierwsze ale sam mam piastę i ograniczam się do bardzo dokładnego płukania ogólnego w benzynie aż do zejścia ostatniego smaru, części rozbieralne łożyska itp. to ostateczność, a już rozgrzebanie do ośki przypłaciłem wizyta w serwisie aby mi to złożył - okazało się że i tak zgubiłem jakiś oring. Ogólnie dobra płukanka z pędzlem i potem smarowanie obfite smarem do łożysk daje właściwy efekt (od 7 lat i dwie fizyczne konserwacje - po 10 tysiach każda) czyli niski opór.
Przy właściwej eksploatacji nie ma tam w zasadzie co robić - pierwsze płukanie jak się piasta "układała" to fakt były opiłki drugie z rozebraniem do golasa (gdzie był potrzebny serwis do składania) nie wykazało zużycia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...