Skocz do zawartości

Mtb z suntour xcr 32 czy rockshox 30


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę kupić mtb 29" z dobrym amortyzatorem sprężynowym. Nie chcę powietrznego, bo zależy mi na bezobsługowości i niskich kosztach eksploatacji. No i nie chcę przekroczyć ok 3500. Jazda rekreacyjna (co nie znaczy wolna) po lesie i trochę po gorach, ale bez ostrych zjazdów. Moja waga to ok 80 kg, więc standardowa sprężyna powinna dać radę. Czy suntour xcr dużo ustępuje RS? Ma grubsze golenie, więc powinien być sztywniejszy. Kiedyć porównywałem rowery z obydwoma to wielkiej różnnicy nie zauważyłem. Czy pakować się w suntoura, czy pewniejszy jednak RS (w końcu 2x droższy). Z RS jest Giant Talon 1, Cube Attention, Trek Marlin 7, ktoraś Indiana, jakiś model Ghosta, parę Scottów. Z xcr jest Romet, Kross (oczywiście niektóre modele), ale też Giant Talon 2. Tak więc wybór się powiększa. Co radzicie?

 

Odnośnik do komentarza

 XCR bardzo kiepsko pracuje. Wynika to z tego ze nie ma oleju. Wszystko robi ze sprezyny i tlumika o ile go posiada. Suntour nie ma niektorych bebechow ktore ma RockShox. Pokretla sa ozdobne i mozna nimi krecic na Berdyczow. Nie wybiera w ogole malych nietowmnosci. No i nigdy nie widzialem Suntoura, ktory po 5 latach nie bylby szrotem do wyrzucenia z wytartymi  lagami. RockShox ma tlumik zanurzony w oleju i ladnie pracuje. Na kanale Szajbajka jest odcinek gdzie rozbiera XCR i pokazuje jak pracuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...