Skocz do zawartości

Tylny bagażnik na karbonową ramę


Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestowałem w Thule Pack’n Pedal Tour Rack, który zamontowałem z przodu wraz z dwiema sakwami. Drogie rozwiązanie. Odczucia co do samego bagażnika też mieszane. Niby wszyscy zachwalają tego producenta. Ja tu widzę kilka rzeczy do poprawki. Oprócz niewątpliwych zalet wymienił bym kilka rzeczy "na minus":

1. kształt elementu przylegającego bezpośrednio do ramy. Jest trójkątny. A producent sugeruje, że można go także mocować do przednich widełek, które są przecież okrągłe. Wystarczyłoby dodać do kompletu odpowiednio wyprofilowaną gumową uszczelkę, która stanowiłaby element przejściowy między trójkątnym elementem bagażnika i okrągłym elementem ramy. W standarcie mamy tylko uszczelkę o trójkątnym kształcie. Dlatego bagażnik jest dociskany do ramy nie powierzchniowo tylko liniowo. Słabe to...

2. Górna powierzchnia bagażnika zintegrowana z całą konstrukcją. Fajnie by było móc zdemontować górny plastikowy element siedziska i mieć tylko ramową konstrukcję, przez którą widać by było koło. W obecnej sytuacji bagażnik zasłania widok na koło - nawet wtedy gdy jest pusty i mamy tylko sakwy po bokach. Dla mnie to nieco niekomfortowe.

3. Fajnie się zdejmuje sakwy jednym pociągnięciem za rączkę. Złodzieje pewnie też to docenią, gdy zostawisz rower na chwilę pod sklepem ? Trzeba będzie samemu wykombinować jakiś bardziej trwały system mocujący.

Generalnie rzecz biorąc - pomysłowe i ergonomiczne rozwiązanie. Ale nie ukrywajmy - wizualnie nie jest to atrakcyjny element wyposażenia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...