Skocz do zawartości

Btwin Mistygirl 300 linka przerzutki


mb79

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt serwisu zależy od tego, co jest do zrobienia, wyjdzie ok. 20 zł plus cena części na wymianę. Nie wiem jaki tam jest napęd, ilu rzędowy, więc to wróżenie z fusów. 

Z linką dużo tam nie zmienisz bez demontażu osłonki albo stopki, jeśli przerzutki się zmieniają dobrze, ja bym tak zostawił, jeśli źle, możesz kombinować z wycięciem osłonki. 

Osłonka się kręci wraz z korbą? 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Przyjrzałem się dzisiaj takiemu samemu rowerowi tylko z błotnikami i odległość linki od tarczy wynosi kilka mm.

Trochę inny jest element prowadzący linkę.

Plastikowa tarcza w rowerku który kupiłem jest zwichrowana, w trakcie obrotu pedałami miejscami ociera.

W serwisie w którym pytałem o przegląd i regulacje powiedzieli mi 80 zł i około 3 tygodnie czekania na termin.

20200628_145205.jpg

Odnośnik do komentarza

U Ciebie problemem nie jest element prowadzący a osłonka, w jednym i drugim rowerze, odległość linki od mocowania stopki jest identyczna. Ja bym szedł w naprawę osłonki. Nie wiem jak osłonka jest mocowana, czy można zdjąć ją, nie zdejmując korby, czy można odkręcić od korby przednią zębatkę? Jeśli można ją zdjąć bez ściągacza do korb, to najlepiej ją wymienić. Jeśli trzeba użyć ściągacza, pozostaje suszarka i prostowanie plastiku - jeśli winą jest krzywa osłonka. Może być tak, że krzywa jest zębatka, do której osłonka jest przymocowana.

Ja bym sprawdził, czy sama zębatka nie bije, jeśli bije sama osłonka, podgrzewamy miejsce, w którym ociera i lekko odginamy.

Ciekawe co wchodzi w skład takiego przeglądu za 80 zł. Czy w ramach tej ceny wymieniają łańcuch, kasetę, robią serwis piast i wszystkich łożysk, czy tylko smarują łańcuch i sprawdzają przykręcenie śrubek?

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.06.2020 o 07:46, Oskarr napisał:

Ciekawe co wchodzi w skład takiego przeglądu za 80 zł. Czy w ramach tej ceny wymieniają łańcuch, kasetę, robią serwis piast i wszystkich łożysk, czy tylko smarują łańcuch i sprawdzają przykręcenie śrubek?

To jest normalna cena. Jakiej kwoty spodziewałeś się za przegląd?

W tej cenie pewnie sprawdzają wszystkie łożyska, napęd, czyszczą i smarują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...