Skocz do zawartości

Tiagra 4700 przerzutka tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Użytkuję rower szosowy na osprzęcie tiagra 4700. Problem z działaniem przerzutki  tylnej polega na złej jej pracy(  bieg nie zrzucajs się płynnie, tylko są szarpnięcia, szczególnie  w okolicy czterech najmniejszych koronek gdy zrzucam biegi.Próbowałem zwiększac naprężenie linki,  nie pomogło (  zwiększałem naprężenie do momentu gdy łańcuch nie mogl przeskoczyć na niższy bieg), sprawdziłem położenie wózka przerzutki względem najmniejszej zębatki - jest w jednej linii.  Pozostaje jeszcze hak przerzutki i stan pancerzy i linek. Hak w mojej ocenie prosty, a co do linek to nie wiem. Rower który używam, to 5 letni leżak magazynowy, w moim użytku od 6  miesięcy. Co Wy sądzicie o tym przypadku?

Odnośnik do komentarza

Zmieniając z 6 na 7 bieg (z większej koronki na mniejszą) linka jest luzowana, jeśli jest problem z płynnym przeskakiwaniem, powinieneś popuścić linkę a nie ją naciągać. 

Ile km zrobiłeś w te 6 miesięcy? Linki po 6 miesiącach użytkowania powinny być ok, sprężyny napinające przerzutkę raczej po 5 latach leżenia w magazynie też powinny być ok... Łańcuch masz dobrze nasmarowany? 

Ciekawy jestem co u Ciebie jest problemem, bo od miesiąca mam lekkiego laga przy zrzucaniu z 6 na 7 bieg, u mnie Sora 2 letnia, mój lag jest jeszcze na tyle krótki, że zapominam sprawdzić co jest nie tak jak zejdę z roweru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...