Skocz do zawartości

KROSS HEXAGON R6


JakubP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam mój rower. Rower kupiony, nowy w sierpniu ubiegłego roku. Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy głównie po lesie, drogach szutrowych itp. Przed kupnem miałem problem czy kupić rower typu MTB czy CROSS. Z jednej strony lubię dalekie wycieczki po polskich wsiach, a z drugiej strony lubię pojeździć szybko czy to po lesie czy innym terenie. 

Na MTB przystosowanym do jazdy po terenie nie pojadę tak daleko jak na Crossie z chudziutkimi oponami. Natomiast na Crossie nie poszaleję aż tak po lesie i umiarkowanym terenie. Ale jednak wybór padł na MTB, ponieważ do ''górala'' mogę założyć opony takie jak na crossa i mieć MTB na dłuższe wyprawy, czy to (po zablokowaniu amortyzatora) po ścieżkach rowerowych czy asfalcie. Następnym dylematem był wybór na linii hamulce hydrauliczne/V-Brake. Kupiłem te pierwsze, po prostu chciałem zdobyć doświadczenie w czymś nowym dla mnie, czym są hamulce hydrauliczne. Dlatego nie chciałem kupować od razu sprzętu bardzo drogiego (ze względu również na brak stałego dochodu spowodowanego moim wiekiem :P ). Więc osprzęt jest taki jaki jest. 

 

Przez ten rok chciałbym się doposażyć - mam w planach kupno wszystkiego co związane z odzieżą i akcesoriami rowerowymi - okularki, lampki, ciuchy itp. Myślę, że mniej więcej po roku jazdy na nim będę chciał coś modyfikować, odchudzać ale to w innym temacie. Do tej pory jeździłem na rowerze po prostu żeby pojeździć, odkąd kupiłem w/w rower, pedałowanie stało się moją pasją :D Zwykle kończył się sezon-kończyła się jazda na rowerze, ale myślę że to był ostatni tego typu sezon :P

 

 

HVgIXB3.jpgWXs9Pir.jpg

Vysq6es.jpghaUQ4G4.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć, chociaż coś widać  :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia te były zrobione zaraz po kupnie, odblaski i dzwonek  z przodu są zdemontowane. Mam jedynie licznik na mostku (co uważam lepszym położeniem niż na kierownicy, jeśli licznik nam to umożliwia), a tak to same klamki manetki itp. A o światełka pytałem w tym temacie: https://roweroweporady.pl/f/topic/409-zestaw-swiatel-rowerowych/page-2. Jeśli nie otrzymam odpowiedzi założę nowy temat dla większego zasięgu, ponieważ zależy mi na jak najszybszym wyborze sensownych lampek ;) A z zakupem i tak muszę troszkę poczekać 

 

 

 

PS: W tym temacie będę prezentował wyniki zmian, natomiast wszelkie pytania dotyczące odchudania, zmiany części itp. będę umieszczał w innych tematach

Odnośnik do komentarza

Ja dokonałem zakupu pod koniec sierpnia ubiegłego roku ;) Na zime schowałem go do domu, więc  pojeździłem jedynie okazjonalnie. A ty już coś w swoim rowerze modyfikowałeś? Nie chodzi mi tutaj o drobne zmiany/ dodatki jak licznik, lampki itp,  a o jakieś części. Mój jest w tzw. ''stocku''. Na zimę zacznę modyfikacje (najlpierw muszę się doposażyć - ciuchy, lampki itp...) - na początek leci siodełko i kierownica.

Odnośnik do komentarza

Siodełko rozumiem, a z kierownicą co jest nie tak? :)

 

Ja dokonałem zakupu pod koniec sierpnia ubiegłego roku ;) Na zime schowałem go do domu, więc  pojeździłem jedynie okazjonalnie. A ty już coś w swoim rowerze modyfikowałeś? Nie chodzi mi tutaj o drobne zmiany/ dodatki jak licznik, lampki itp,  a o jakieś części. Mój jest w tzw. ''stocku''. Na zimę zacznę modyfikacje (najlpierw muszę się doposażyć - ciuchy, lampki itp...) - na początek leci siodełko i kierownica.

Odnośnik do komentarza

Siodełko rozumiem, a z kierownicą co jest nie tak? :)

 

Znaczy nie lubie niskiego wzniosu ;) Wymienie na prostą, albo jakąś na wysokim wznosie.  Później chciałbym się dobrze przyjrzeć hamulcom, bo nie mam w hydraulice doświadczenia ;) W Twoim Cube masz wysoki wznios, tak? Masz porównanie do kiery prostej?

Odnośnik do komentarza

20mm, więc wcale nie taki wysoki :) Mam porównanie, ale to kwestia preferencji, więc musisz sam dojść do tego co CI pasuje :D

 

Znaczy nie lubie niskiego wzniosu ;) Wymienie na prostą, albo jakąś na wysokim wznosie.  Później chciałbym się dobrze przyjrzeć hamulcom, bo nie mam w hydraulice doświadczenia ;) W Twoim Cube masz wysoki wznios, tak? Masz porównanie do kiery prostej?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hey!

Ja od niedawna też jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu tzn 2016 lecz w czarno niebieskich barwach i muszę przyznać iż fajnie na nim się śmiga.

 

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-275/hexagon-r6

 

Zastanawia mnie tylko przedni amortyzator a dokładniej jakiego typu jest czy sprężyna czy hydraulika itp ? bo w specyfikacji nie podają...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...